Aktualności! zawsze na czasie... zawsze aktualne... zawsze najlepsze...
 
 
aktualności
 
 

aktualności -2004/2005

 1. 24 czerwca 2005
  KONIEC ROKU SZKOLNEGO!!!
  Czekaliśmy na ten moment bardzo długo (przynajmniej niektórzy z nas).
  Na uroczystej akademii odchodząca klasa szósta zaprezentowała ciekawy i nieco melancholijny program artystyczny, w którym wyraziła to co czuła przez ostatnie 7 lat.
  Nie obyło się również bez wręczenia nagród najlepszym uczniom. Właściwie nagród było co nie miara...
  Uczniowie poszczególnych klas dziękowali nauczycielom za ich trud, nauczyciele dziękowali uczniom, Pani Dyrektor dziękowała wszytkim i w ogóle były to bardzo przyjemne chwile!
  Po skończonej akademii wszyscy odjechali autobusem szkolnym z upragnionymi świadectwami do domu. Natomiast klasa szósta została na pożegnalne przyjęcie, które zostało przygotowane przez wspaniałe mamy. Później były ostatnie zdjęcia do kronki i...żegnaj szósta klaso na zawsze! Jak było znajdziesz w galerii

 2. 14 czerwca 2005 klasy: 4,5,6 były na:
  "Święcie szkoły w Brzózie" !!!
  Czekały tam na nich występy spiewaków w różnym wieku (były to oczywiście dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Brzózie), występ zespołu tanecznego ze szkoły integracyjnej dla dzieci z niedosłuchem z Radomia (dzieciaki naprawdę świetnie tańczyły!), oraz gwóźdź programu-
  autobus energetyczny".
  Można w nim było się dowiedzieć jak oszczędzać energię elektryczną, wodę w gospodarstwie domowym, paliwa kopalne, czyli nieodnawialne, jak prawidłowo ocieplić dom aby nie trzeba było zużywać wiele opału do jego ogrzania zimą. W samym autobusie było chyba z 50oC!
  Jak było znajdziesz w galerii

 3. 1 czerwca 2005r. w naszj szkole obchodziliśmy dwa święta:
  "Dzień Dziecka" oraz "Dzień Matki"!!!
  Za jednym zamachem upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu, w przenośni i dosłownie.
  O godz.10oo odbyła się uroczysta akademia gdzie głównymi gośćmi były Mamy naszych dzieci ze szkoły- to dla nich odbył się piękny występ ich pociech i wręczane były kwiaty, specjalnie zrobione na tę okazję.
  Po akademii wszyscy zajadaliśmy się kiełbasą z grilla- była naprawdę wielka. Nikt nie spodziewał się, że takie wielkie kawały będą zjadać w całości takie maluchy jak z 1 czy 2 klasy.
  Później swoje 5 minut mieli nareszcie chłopcy, którzy nie mogli się doczekać meczu piłkarskiego.
  Każdy napewno był zadowolony z takiego dnia w szkole- wiadomo: bez teczek, kiełbaski no i zabawa na świeżym powietrzu.
  Jak wyglądała impreza wkrótce znajdziesz w galerii

 4. 14 maja 2005r. byliśmy na"Święcie Niezapominajki"!!!
  Uczniowie naszej szkoły (z młodszych klas) pojechały autobusem szkolnym na coroczne święto do sierdziby Lasów Państwowych w miejscowości Jedlnia Kolonka.
  Pogoda dopisała- nareszcie zrobiło się ciepło i wszystkim bardzo chciało się pić, niestety na początku można było skorzystać tylko ze zbiornika w wozie strażackim, który był jedną z atrakcji tej imprezy.
  Były występy dzieci, stoiska z rękodziełem ludowym, a walory swoich lasów prezentowali przedstawiciele różnych nadleśnictw z okolicy, można było też podziwiać prawdziwego myszołowa oraz liczne gatunki drzew i krzewów. Dzieci jak zwykle się rozbiegły i trudno je było odnaleźć, ale nikt się nie zgubił. Dopiero o godzinie 100 można było coś przekąsić więc każdy stawał do niepostępującej kolejki po swoje danie, a żar z nieba i dym z grilla robiły swoje.
  Każdy podziwiał nowy hotel wybudowany w centrum ośrodka, naprawdę w ładnym stylu. Z pewnością była to ciekawa impreza, każdy znalazł tam coś dla siebie i mógł poznać wiele ciekawych rzeczy.
  Jak wyglądała impreza możesz znaleźć w galerii

 5. 22 kwietnia 2005r. znowu zbieraliśmy śmieci!!!
  Uczniowie naszej szkoły brali udział w ackji sprzątania powiatu kozienickiego.
  Każda klasa jak zwykle sprzątała swój wydzielony teren.
  "Maluchy" zbierały śmieci wokół szkoły, starsze klasy wzdłuż dróg w stronę Marianowa, Przejazdu i w samej Cecylówce. Najwięcej śmieci zebraliśmy wzdłuż drogi do Przejazdu- ich ilość jest zatrważająca.
  Znaleźć można właściwie wszystko. Gdyby ktoś czegoś potrzebował to wystarczy się przejść wzdłuż rowu przy szosie. Można się ubrać, zjeść, napić i jeszcze kilka rzeczy by się znalazło.
  Komentarz właściwie jest zbyteczny...
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sytuacja ta co roku się powtarza, co roku śmieci znowu się pojawiają, znowu ich przybywa i nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu. A dzieci je zbierają...
  Zbierają to co wyrzucili dorośli...
  To są tylko śmieci w promieniu 5m od drogi, a reszta?
  Kiedy wreszcie zostaną zlikwidowane "dzikie wysypiska" na terenie gminy!?
  Dlaczego we wsi nie ma chociażby jednego kontenera na odpady?
  To tylko niektóre pytania ciskające się na usta...
  Czekamy na odpowiedź!
  To się nazywa dbanie o najbliższe otoczenie, ekologiczne podejście do życia, szanowanie przyrody!
  Można tylko mieć nadzieję, że to co robimy nie pójdzie na darmo, że ta paskudna robota jaką wykonaliśmy zostanie przez kogoś zauważona, doceniona, że nie będzie to tylko chwilowy zryw.
  Można mieć również nadzieję, że kiedyś w pszyszłości takie akcje w ogóle nie będą potrzebne, że ludzie będą mądrzy i nie będą wyrzucać śmieci gdzie popadnie bo każdy będzie miał swój bidon na podwórku. Że wyrzucanie czegokolwiek zniknie z naszej świadomości.
  Jak wyglądało sprzątanie i co można znaleźć zobaczysz wkrótce w galerii

 6. Dzisiaj, to znaczy 19 kwietnia 2005r.
  Prawdziwy las w Puszczy Kozienickiej.
  Klasa 3, 4, 5 i 6 pojechały autobusem szkolnym niedaleko miejscowości Mąkosy Stare aby posadzić prawdziwy las- sadzonki jodły i sosny.
  Niestety okazało się, ze jest to ciężka i żmudna praca wymagająca naprawdę dużo siły i wytrwałości ale dzieci bardzo chętnie kopały dołki i wsadzały drzewka.
  Trzeba było czekać na swoją kolejkę do dołka bo były tylko 4 łopaty a sadzonek około 100.
  Zajęcia te odbyły się między innymi dzięki uprzejmości wielu osób, najbardziej pomógł w ich organizacji Pan leśniczy, Andrzej Piwarski.
  Jak wyglądało sadzenie drzewek zobaczysz wkrótce w galerii

 7. Naszą szkołę przed Swiętami Wielkanocnymi odwiedziła prawdziwa artystka ludowa...
  Pani Genowefa Czachor. Pokazywała jak maluje się pisanki oraz opowiadała o zwyczajach ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
  Jak wyglądały zajęcia z dziećmi zobacz w galerii
   

 8. Minęły właśnie 2 tygodnie ferii!
  Jak szybko minął ten czas prawda? Nie zdążyliśmy na dobre przyjść do szkoły a tu już wyjazd do muzeum regionalnego w Kozienicach na wystawę pod tytułem Z tej mąki będzie chleb.
   
 9. 22 stycznia 2005 roku odbyła się w naszej szkole Zabawa Choinkowa
  Rozpoczęła się 0 godz.1500. Koniec przewidziany był na godz. 20 00.
  Zabawa dla dzieci była połączoną ze Świętem Babci i Dziadka więc na zabawie zjawiła się nie tylko młodzież i dzieci z naszej szkoły ale także właśnie babcie i dziadkowie dla których przygotowany był specjalny występ ich pociech.
  Spotkanie tak wielu zacnych gości w naszej szkole było bardzo wzruszające i na pewno zostanie na długo w naszj pamięci.
  Zabawa bardzo się podobała, występ na cześć gości jeszcze bardziej.
  Wkrótce zobaczysz galerię z Zabawy Choinkowej...
   

 10. Witamy Nowy Rok 2005!!!

 11. w grudniu odbyła się wielka impreza ekologiczna
  Dokładnie 16 grudnia. Przygotowania do niej rozpoczeliśmy już w listopadzie.
  Przyjechali znamienici goście: zaproszeni przedstawiciele kuratorium, władz gminy, komitet rodzicielski, rodzice. Impreza miała bardzo uroczysty charekter. Część artystyczną wszyscy oglądali z niekłamanym zaciekawieniem Po występie uczniów ze wszystkich klas goście byli zaproszeni na skromny, ekologiczny poczęstunek.
  Relację z imprezy zobaczysz wkrótce...
  Aby zobaczyć więcej kliknij tu

 12. 10 grudnia w szkole odbył się KONKURS EKOLOGICZNY. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe:
  1. dzieci młodsze- kl.1-3
  2. dzieci starsze- kl.4-6
  Zakres wiedzy potrzebny do rozwiązywania różnych zadań i pytań z dziedziny ekologii był baaaaaaaaaaaaaaaaardzo szeroki.
  Każdy uczeń szkoły mógł wziąć udział w tym konkursie- przewidziane są dyplomy i nagrody dla najlepszych. Rozwiązanie konkursu i wręczanie nagród najlepszym odbędzie się podczas imprezy ekologicznej.
  Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę z dziedziny ekologii zobacz pytania
  konkurs-klasy1-3
  konkurs-klasy4-6