Aktualności! zawsze na czasie... zawsze aktualne... zawsze najlepsze...
 
 
aktualności
 
 

aktualności -2005/2006

 1. Wakacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Czyli rok szkolny 2005/2006 ogłaszamy za zamknięty!

  Przerwa wakacyjna- więc nie spodziewajcie się na stronie jakichś aktualności z ostatniej chwili. Nasza strona ma też prawo odpocząć.
  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałego, letniego, beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku.

 2. Piątek- 23 czerwca- koniec zajęć szkolnych!
  To ostatni dzień, w którym wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły. Odbiorą świadectwa ukończenia roku szkolnego 2005/2006. Mamy dobrą wiadomość- wszyscy zdali do nastepnych klas oraz wszyscy uczniowie klasy szóstej ukończyli szkołę podstawową.
 3. W środę odbyło się podsumowanie akcji ekologicznej, podczas której dzieci z naszej szkoły zbierały śmieci na terenie powiatu kozienickiego.
  Szkoła otrzymała cenną nagrodę za trud włożony w poprawę wyglądu najbliższego otoczenia szkoły (a więc powiatu)- duży radiomagnetofon, na pewno się przyda na lekcjach!
 4. Zawody sportowe w Głowaczowie. (08.06.2006)
  35 zawodników z całej szkoły startowało w zawodach biegowych (biegi na:300, 400 i 700m- w zależności od wieku startujących)
  wkrótce- wyniki.
 5. 06.06.2006- wycieczka do Bałtowa- prześliczne miejsce w dorzeczu (dolinie) rzeki Kamiennej w świętokrzyskiem. Pojechała cała szkoła- czyli 2 autokary.

  Jakie były atrakcje?

  • najpierw spływ tratwami
  • potem zwiedzanie parku jurajskiego
  • płukanie złota
  • przejazd kolejką
  • wyprawa do źródeł i na punk widokowy (widać było całą dolinę rzeki Kamiennej)

  Pogoda dopisała- poprzedni dzień był bardzo deszczowy, ale we wtorek było naprawdę super. Wszyscy byli zadowoleni- atrakcji było naprawdę dużo.

  P.S.
  Co żarły dinożarły? ( na to trudne pytanie niektórzy znaleźli odpowiedź).
  Dinożarły żarły dinożarły!!!


  Dzień Matki-
  to święto obchodzone corocznie (w Polsce - 26 maja)
  jako wyraz szacunku wobec matek. (nie zapomnij!)


  W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami i prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby.


  Historia:
  Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy Matki-Boginie, symbole płodności i urodzaju.
  Zwyczaj powrócił w XVII Anglii pod nazwą Niedziela u Matki (Mothering Sunday). Dzień, w który obchodzono to święto był wolnym od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, wzamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX w. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II WŚ.
  Inaczej historia tego święta przedstawia się w USA. W 1858 amerykańska nauczycielka Anna Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy (Mothers' Work Days), zaś od 1872 ideę Dnia Matek dla Pokoju (Mother's Day for Peace) promowała Julia Ward Howe. Annie Jarvis, córce Anny Jarvis, w 1905 udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 Kongres USA uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

  W tym roku Mamy dopisały prawie w komplecie i przyszły zobaczyć swoje pociechy na występie artystycznym.

  Po występie atrtystycznym Mamy poszły na skromny (słodki) poczęstunek, który przygotowany został wspólnie przez nauczycieli i dzieci.
  Cała uroczystość była bardzo miła i wzruszająca- zwłaszcza moment wręczania serduszek przez dzieci swoim Mamom.
  wkrótce zobaczysz zdjęcia z uroczystości w galerii...


  na razie malowanie gontów, przybijanie łat..


  to dopiero początek ciężkiej pracy...
  ale efekt końcowy powinien być niesamowity!!!!!!!!!!!!!!!!
  No i zaczęło się na dobre czyli niesamowity serial...
  "JAK HARTOWAŁA SIĘ STAL?
  właściwie wszystko zaczęło się 8 lat temu gdy wybudowaliśmy wspólnymi siłami domek przed szkołą...
  Teraz przyszedł czas na generalny remont-. (z czego, kto, jak, kiedy, dlaczego, za co i co z tego wszystkiego wyszło) zobacz w naszej galerii .
 6. 13 MAJ-ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI!!!
  W tym roku nasza szkoła była również zaproszona- jednak było nas mniej. Zmieściliśmy się w jeden autokar. Jak zwykle pogoda dopisała...
  Było mnóstwo atrakcji- otwarcie nowych tras rowerowych, przemówienia znanych osobistości, stragany, loterie.
  Pan leśniczy oprowadzał dzieci starsze i młodsze po rezerwacie "Jedlnia" wszystko dokładnie tłumacząc- głównie chodziło o to czym jest las!. Trwało to wszystko prawie 5 godz!
  Zobaczyliśmy naprawdę dużo ciekawych rzeczy- i czegoś się nauczyliśmy. Wkrótce zobaczysz jak było w naszej galerii...

  Obchody Dnia Zwycięstwa
  8 maja 1945 roku zakończyła się 2 wojna światowa- najkrwawsza w dziejach ludzkości...
  Mija 61 lat od tamtych dni. Za datę zakończenia wojny przyjmuje się oficjalnie dwie daty:
  - właśnie 8 maja, Niemcy podpisali kapitulację, jednak władze ZSRR zażądały osobnego traktatu, który był podpisany w Berlinie już 9 maja (wg czasu moskiewskiego).
  W Polsce od niedawna przyjęto date 8 maja jako zakończenia wojny.
 7. Lekcja terenowa to jest to!!!
  Nasza szkoła jest wspaniale położona pośród lasów, łąk i pól, więc warunki aby poznać przyrodę najbliższej okolicy są idealne. A gdzie lepiej poznać rośliny jak nie "na żywo".
  Klasa 5 odbyła taką lekcję- mieliśmy poznać rośliny stawów, jeżior i rzek ale trudno to zrobić za jednym zamachem. Wybraliśmy do tego tak zwane "Doły" czyli nieczynną żwirownię położoną dosłownie 300m od szkoły. Co zaobserwowaliśmy a czego się nie spodziewaliśmy przeczytaj i zobacz w naszej galerii.

  Szkolne życie czyli właśnie uroczyte apele...

  Czasem są to "zwykłe apele" podczas których przypominamy o ważnych sprawach, czasem o mniej ważnych, czasem o wesołych...
  Jak widać wszyscy słuchają czegoś ważnego!


 8. 28 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji
  Święta Konstytucji 3 Maja.

  Widoczni na zdjęciu uczniowie klasy 5: Dorota, Dawid i Edyta, przypomnieli wszystkim nieco historii związanej z historią uchwalenia Konstytucji 3 maja.

  Uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Ponieważ trudno konkretnie stwierdzić co jest konstytucją a co nią nie jest, istnieją sprzeczne informacje nt. kolejności ich powstawania. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Inne stanowiska uznają konstytucję korsykańską z 1755 r. za pierwszą na świecie, a tym samym amerykańską za drugą i polsko-litewską za trzecią.


 9. Jeszcze o "DNIU ZIEMI" (21 kwietnia)
  Dzień Ziemi obchodzony jest w okresie równonocy wiosennej na półkuli północnej oraz w czasie równonocy jesiennej na półkuli południowej. Oba te dni wyróżniają się tym, że na całej planecie ludzi dzień trwa tyle samo co noc. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w roku 1969. Pierwszy raz Dzień Ziemi ogłosił 21 marca burmistrz San Francisco, Joseph Alioto w roku 1970. Ideę poparł sekretarz generalny ONZ, U Thanta. 26 lutego 1971 roku podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. W momencie kiedy Słońce przechodzi w znak Barana w siedzibie ONZ w Nowym Jorku rozbrzmiewa Dzwon Pokoju, co ma miejsce zwykle 20 lub 21 marca. Tyle statystyka...
  U nas w szkole głównie skupiono się na sprzataniu okolicy- niestety znowu było co zbierać.
  Brawo śmieciarze!!!!!!!!!!! Dzięki Wam mamy co robić, my, małe dzieciaki ze szkoły podstawowej, sprzatamy wasze brudy, które wyrzucacie do rowów i lasów...
  W ciągu około 2 godz. zebraliśmy całą przyczepę śmieci (skomentować tą ilość jest zbyt trudno)
  Przed wyjściem na sprzątanie klasa 3 zaprezentowała krótką akademię poświęconą ochronie przyrody, a najnowszą modę prezentowały dziewczynki z klasy 5.
  Warto zajrzeć do galerii aby co nieco zobaczyć

  I po świętach...

 10. ŚWIĘTA WIELKANOCNE...
  WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE,
  ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I RADOŚCI
  (I MNÓSTWA GOŚCI...)

 11. DZIEŃ ZIEMI!- 22 kwietnia (EARTH DAY).
  Drodzy uczniowie- nie wiem, czy wiecie, ale co roku obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. To ogólnoświatowa akcja mająca na celu promowanie ochrony środowiska.
  Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. Od tej chwili upłynęło 31 lat, a nasza planeta coraz bardziej niszczeje.
  Ludzie wspólnie walczą o to aby nie stała się śmietnikiem, na którym zostaną tylko szczury...
  To mocne słowa ale tak może się stać jeśli nie zaczniemy naprawdę poważniej chronić środowiska.
  My także przyłączamy się do działań ekologicznych i:
  sprzątamy świat, sprzątamy nieco mniejszy świat, czyli powiat kozienicki, dokarmiamy ptaki. Może można by zrobić coś więcej w tym roku niż tylko posprzątać?...
  A co TY robisz aby chronić a nie niszczyć najbliższego środowiska?
  Zobacz jak to robią inni: http://www.dzienziemi.org.pl/2006/index.html

 12. 4 kwietnia (wtorek 04.04.2006)- Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej po klasie szóstej. Do egzaminu przystępują wszyscy uczniowie kl. szóstej.
  Nie zapomnijcie przyborów do pisania i rysowania (czarny długopis!).
  Pozostali uczniowie mają w tym dniu wolne!!!!!!!!!!!
  Trzymamy kciuki!
 13. Witaliśmy wiosnę 2006!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (21.03.2006)
  Witaliśmy w szkole, bo na zewnątrz było tak zimno, że szkoda nawet wspominać...
  Ale ten dzień był dobrze zaplanowany- lekcje prowadzili uczniowie z klasy szóstej a później był konkurs na najfajniejsze przebranie. Co i jak oczywiście można zobaczyć w galerii.

 14. W ubiegłym tygodniu do szkoły zawitał teatr- aż z Krakowa!
  Wystawiono sztukę "O dwóch takich co ukradli Księżyc"...
  Przedstawienie bardzo się podobało, tym bardziej, że grali aktorzy a nie kukiełki!

 15. Skromnie i pięknie...

  Gazetka wisi na dolnym korytarzu, obok klasy "0".

  Gdyby jeszcze tak przeczytać co jest napisane o najbliższej okolicy w wolnej chwili na przerwie... 16. Konkurs matematyczny- KANGUR .

  CZWARTEK- ZAPAMIETAJ. ( 16-03-2006). Ciekawe jakie będą wyniki?


 17. Nasza uczennica- Michalina Rybak, została wyróżniona spośród uczniów naszej szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce podczas uroczystej akademii. Nagrodę wręczał sam wójt, Pan Bojarski. Nagrodą był wspaniały słownik jezyka polskiego.
  Nagroda jest tym cenniejsza, że niespodziewana i że wyróżniono tylko kilkoro uczniów z całej gminy. Takie nagrody z pewnością się przydają i co ważne, na pewno będą zapamiętane na długo.
   

 18.       czekając na wiosnę możemy sobie pomarzyć...

 19. WAŻNE OGŁOSZENIE!
  Informujemy, że 13 marca odbędzie się zebranie z rodzicami o godz 14oo nt zagrożeń związanych z wystąpieniem przypadków w Polsce ptasiej grypy.
 20. Koło informatyczne działa!!!
  Zajęcia trwają od lutego w nowej pracowni.
  Liczba uczestników-10, czyli tyle ile jest dostępnych komputerów dla uczniów.
  Celem zajęć jest stworzenie, na miarę możliwości, własnej strony www i umieszczenie jej w internecie. Nie będzie to łatwe, dlatego założyliśmy sobie plan działania jak to zrobić!

 21. Dzień Kobiet!
  Tego dnia szczególnie jesteśmy uprzejmi i grzeczni dla kobiet i dziewcząt...
  Dlaczego tylko tego- nie wiadomo...
  Z tej okazji chłopcy z klasy 6 przygotowali akademię, w której zaprezentują dlaczego ten dzień ma być wyjątkowy i dlaczego chcą za coś podziękować dziewczętom w naszej szkole!
 22. Mamy już marzec a za oknem zima...
  W niedalekiej przyszłości czekają nas akademie...więc na razie trenujemy.
  Jakie ? Dowiesz się niedługo .

 23. Tłusty czwartek- jak to zwykle, wypada w czwartek.
  Jest to jedyny dzień, w którym możemy jeść pączki do woli, oczywiście nie możemy przesadzać z tą ilością ale jeden lub dwa na pewno będą w sam raz. Tradycję trzeba podtrzymać.
  Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Tradycyjnie w Polsce "dozwolone" jest obżarstwo. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki. A więc- jedzmy!!!

 24. 14- luty Dzień Zakochanych- czyli Walentynki. Można je ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. Otrzymują je najczęściej osoby, które darzymy ciepłym, przyjaznym uczuciem. Mogą się więc obdarowywać starzy i młodzi, krewni, przyjaciele i znajomi. Nie są wykluczeni z tej zabawy szefowie, nauczyciele, nawet ci groźni i pełni powagi. Nie wolno nam zapomnieć o dowodach miłości dla swoich czworonogów. Im w końcu też się coś należy.
  Pamiętajcie! W tym dniu nie róbcie nikomu złośliwych lub głupich dowcipów. Jest to dzień dobrych uczuć !
  Ten dzień szczególnie sprzyja nieśmiałym zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć. Cudownie jest być zakochanym i kochanym! A Dzień Zakochanych jest właśnie po to, żeby o tym mówić.
  Jeśli więc jesteście beznadziejnie zakochani, a nie macie odwagi powiedzieć o tym obiektowi Waszych westchnień, właśnie 14 lutego jest okazją, aby zakończyć Wasze "męki". Wystarczy kartka papieru, długopis, koperta, znaczek i oczywiście adres, pod który wyślecie wiązankę najczulszych wyznań swojemu Ktosiowi.
  Początki walentynek sięgają średniowiecza a wywodzą się z Anglii. W Polsce obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy, bez względu na to, ile ma lat...
 25. 4 lutego zgodnie z planem, odbyła się Zabawa Choinkowa...
  Wszystkie dzieci bawiły się naprawdę fajnie zwłaszcza, że tym razem miały naprawdę dużo miejsca na swoje swawole (w szkole byli tylko nasi uczniowie i oczywiście rodzice).
  Tańczono od 14-tej, później zgodnie z tradycją był występ, w którym główne role grały dazieciaki przebrane za postacie z "Pana Kleksa ". Hitem występu ( żeby nie powiedzieć gwoździem były JEŻE. Ale nie tylko- również nasz etatowy aniołek tym razem w roli Kaczki Dziwaczki świetnie się spisał. Rodzice z zapartym tchem wpatrywali się w swoje pociechy co świetnie widać na zdjęciach w naszej galerii choinkowej. Po występie był posiłek, a po posiłku znowu tańce.
  Było bardzo gorąco nie tylko za sprawą panującej atmosfery, palacze nie żałowali węgla więc ustawiała się długa kolejka do sklepiku po oranżadę. Jak zwykle kupowano również ogromne ilości balonów- w tym handlu jako kupcy przodowały "maluchy".
  Zabawa skończyła się zgodnie z planem- autobus odwiózł wszystkie dzieci do domów.
 26. I zaczęła się szkoła...Zima nie odpuszcza a tu trzeba się przyzwyczaić na nowo do lekcji.
  W tym tygodniu czeka nas wiele prób na występ choinkowy. dekorowanie sali gimnastycznej, a co najważniejsze- wywiadówka podsumowująca pracę za pierwsze półrocze.
  Po przyjściu do szkoły rano po feriach zaskoczyło nas przyjemne ciepło- ocieplenie budynku i wymiana okien zrobiły swoje.

 27. Wtorek (24.01.2006), godz. 600, Pionki, temperatura: -300C...
 28. WAŻNE OGŁOSZENIE!
  Informujemy, że po feriach odbędą się:

  1 luty (środa)- wywiadówka (zebranie ogólne z rodzicami- godz.1300 )
  4 luty (sobota)- Zabawa Choinkowa (w godz. 14-1830)
 29. Już niedługo do końca pierwszego semestru, więc bierzmy się do pracy.
  Na pewno będą klasówki i sprawdziany.
  Jest to bardzo pracowity okres przed feriami. No nie martw się tak- poprawisz się w drugim półroczu...
 30. I wreszcie mamy zimę!
  Pszyszła do nas prawdziwa, ze śniegiem i mozem, a śniegu napadało co nie miara. Trzeba wykorzystać tą ilość śniegu i brać się za lepienie Bałwana!
  Oby tylko nie zabrakło śniegu na ferie, które zaczynają sie w tym roku szkolnym wyjątkowo wcześnie, bo już za niecałe 2 tygodnie.
  Na zdjęciu nasza droga do szkoły w lesie przed wsią Przejazd.
 31. ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK...
  Odpoczywamy od szkoły, sprzątamy w domu, przygotowujemy smakołyki na stół wigilijny, pakujemy prezenty pod choinkę, dzielimy się opłatkiem , składamy sobie życzenia...
 32. INWENTARYZACJA!!!
  Jeżeli ktoś nie rozumie co to znaczy to odsyłamy do słownika języka polskiego.
  Jest to dobra okazja do zrobienia porządków w szkolnych szafach i zakamarkach.
  Nie jest to łatwe zajęcie ale przydaje się- przynajmniej wiadomo czym dysponujemy.

 33. Czujemy już przedświąteczny nastrój...
  Prawie w każdej klasie jest już choinka, pod nią prezenty (wirtualne).
  Także są inne zwiastuny zbliżających się świąt: coraz krótrzy dzień- wieczór zapada o 1530, pogoda zaczyna być naprawdę zimowa (przynajmniej taka jest prognoza).
  A tak w ogóle to myślimy już o świętach coraz częściej.
  Czeka nas jeszcze wytężony tydzień pracy- pewnie jakieś zaplanowane klasówki i sprawdziany.
  W niektórych domach znajdą sie pod choinką prezenty świąteczne, które przyniesie Mikołaj, w innych z kolei prezenty przyniesie Gwiazdor. Zależy jaka tradycja jest zachowana.
  Ciekawe co przyniesie Tobie?


 34. Komputerowy zawrót głowy!
  Jeszcze nie ochłoneliśmy po otrzymaniu nowych komputerów (całej pracowni) a już otrzymaliśmy 8 następnych kompów z Warszawy od pewnej firmy za co serdecznie jej dziekujemy. Główną rolę odegrał tu Ksiądz Proboszcz- jaką? to tajemnica.
  Komputery nie były jeszcze uruchamiane i trudno powiedzieć jakie są, możemy mieć nadzieję, że są sprawne i zapewnią odpowiedni komfort pracy.
  Tak więc nasza szkoła jest już całkowicie skomputeryzowana. Obyśmy mogli wykorzystać możliwości tego sprzętu w codziennej pracy.
  Komputery przywieźli Pan Woźniak i Ałdaś- wielkie dzięki!!!.


 35. Mikołaj w tym roku pszyszedł do naszych dzieci nieco wcześniej.
  Podarował im dwa filmy: "Kurczak mały" i "Harry Potter"- część....zapomniałem, która to już część.
  "Maluchy" oczywiście oglądały kurczaka. Naprawdę świetny film (muszę go sobie wypożyczyć na kasecie).
  Harry Potter to już nie dla mnie- ta część była bardzo straszna więc nie dla mnie- zbyt duże napięcie i strach.
  A tak swoją drogą - ciekawe kto dostanie w tym roku największą rózgę w szkole od Mokołaja, może jakiś uczeń!?
  ...a może nauczyciel...eeeeeeee, chyba nie zasłużyli na rózgi. Na pewno dostaną jakieś prezenty.
  Przynajmniej coś słodkiego.

 36. Nowa pracownia komputerowa.
  Pojawiły się już pierwsze problemy z siecią...
  Tak już pewnie będzie bo to tylko sprzęt, a sprzęt się czasem psuje i trzeba to zrozumieć!
  Na razie uczniowie są zachwyceni
  nowymi komputerami (szczególnie nowymi monitorami) bo komputer to dopiero odkryją i to co ma w środku i jego możliwości.


 37. Nowa pracownia komputerowa.
  Nareszcie!!!
  Ten tekst jest pisany 2 dni przed planowanym terminem zainstalowania pracowni .
  Obyśmy nie byli złymi prorokami. Pracownia będzie wyposażona w :

  • 10 komputerów uczniowskich: OPTIMUS Sprinter DP 400
  • 1 komputer przenośny nauczyciela: Optimus OPTIMbook MP 200M
  • 1 komputer serwer (zarządzający pracownią) : OPTIMUS Smart D 600
  • rzutnik obrazu: Seiko Epson Wideoprojektor EPSON EMP-S3
  • drukarka laserowa: Samsung ML2251NP
  • skaner: HP Scanjet 3800 - L1945A

   


  Tak więc będzie na czym pracować!
  Oczywiście dochodzi markowe oprogramowanie systemowe i programy pomocnicze.
  Czekamy...

 38. 11 listopada - Święto Niepodległości.
  11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia podpisano z Niemcami porozumienie o zawieszeniu broni. Skończyła się I wojna światowa. Świętowano odzyskanie niepodległości.
  W tym roku obchodzimy 85 rocznicę tego wydarzenia. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku,
  w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane.
  Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta.
  Od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
  Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudzkiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
  Z tej okazji w szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowała klasa 4. Przypomniano historię odzyskania niepodległości.
  Uczniowie naszej szkoły z należytą powagą wysłuchali występu. Odśpiewano hymn państwowy.

 39. I już po wielkiej imprezie ekologicznej...
  12 października, zgodnie z planem odbył się finał.
  Dzieci zaprezentowały wspaniały występ o tematyce ekologicznej- czyli traktujący o ochronie przyrody.
  Nie tylko- roztrzygnięto wiele konkursów:
  konkurs na naśladownictwo głosów zwierząt,
  konkurs plastyczny,
  konkurs z wiedzy o ochronie przyrody (niedługo będzie wersja internetowa, więc sam będziesz mógł się sprawdzić)
  Wszystkim uczniom- laureatom wręczano nagrody. Niezawodny w tej roli był jak zwykle Pan Starosta Powiatu Kozienickiego.
  Na akademii obecni byli goście z Kuratorium, gminy i powiatu: Pani Wizytator, Wójt, Starosta oraz wielu innych. Nie sposób wymienić wszystkich. Był również Pan leśniczy Andrzej Piwarski bez którego pomocy nie byłoby tak pięknej dekoracji. Przybyli licznie rodzice.
  "Przy okazji" uczniowie klasy pierwszej przystąpili do ślubowania- Pan Wójt wręczył pierwszakom prezenty z tej okazji życząc im wytrwałości i samych piątek w zdobywaniu wiedzy.
  Wracając do akademii- gwoździem programu był jak zwykle nasz aniołek- występ solo, tym razem w piosence (nasz aniołek jest już o rok starszy). Wszyscy byli pod piorunującym wrażeniem. Świetnie wypadł też występ zwierząt i wagarowiczów- było się z czego pośmiać.
  Zobacz zdjęcia w galerii

 40. Obecnie przygotowujemy się do wielkiej imprezy ekologicznej...
  12 października będzie finał w postaci uroczystej akademii na której podsumujemy naszą pracę na rzecz ochrony przyrody.
  Oprócz tego będzie ślubowanie klas pierwszych.
  Przewidziana jest również skromna uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.
  Jak widzicie, czeka nas mnóstwo atrakcji, również ciężkiej pracy- przygotowania idą pełną parą. Oby tylko nie poszła w gwizdek!
 41. Nareszcie normalnie się uczymy...
  Szkoła już jest całkowicie wyremontowana, w środku posprzątana , po prostu wszystko lśni. Trochę trudno się przyzwyczaić do nowego wyglądu, okna są takie czyste a parapety... po prostu błysk. Gdyby ktoś jednak zapomniał jak szkoła wyglądała jeszcze 3 miesiące temu to niech zajży do naszej galerii. Drodzy uczniowie- nie zapomnijcie jednak o pewnej ważnej rzeczy- szanujcie szkołę! Taki prezent jak całkowity remont zdarza się tylko raz. Szkoda by było aby ktoś pobrudził ściany albo... wolę nawet nie myśleć co by było. Powinniśmy być dumni z wyglądu naszej szkoły. Żeby jeszcze oceny były takie ładne jak okna! Jaki problem?
 42. W piątek 16 września znowu zbieraliśmy śmieci...
  A ja myślałem, że wszystkie śmieci pozbieraliśmy w tamtym roku i w tym roku żadnych smieci już nie będzie bo wszystkie pozbieraliśmy w tamtym roku!
  Niestety to był tylko sen.
  Jak zwykle przyłączyliśmy się do akcji:
 43. W drugim tygodniu nauki niewiele się wydarzyło.
  Jakiś nieodpowiedzialny człowiek podpalił dzikie wysypisko śmieci przy drodze do Marianowa i strasznie się dymiło. Przyjechała na miejsce straż pożarna i ugasiła niebezpieczny ogień. Wracając z akcji wóz strażacki zajechał do naszej szkoły!
  Dzieciaki mogły zobaczyć z bliska jak wygląda, wejść do kabiny, a nawet przymierzyć chełm!
  Wszyscy czekali na pokaz lania wody z węża ale niestety cała woda została zużyta na gaszenie ognia i poleciało jej tyle co z kranu...
  Ale i tak było mnóstwo zabawy i oglądania, tym bardziej, że strażacy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania, które padały z ust zainteresowanych przyszłych starażaków.
  Co i jak wszystko wyglądało zobacz w galerii wkrótce...
 44. Pierwszy tydzień nauki przebiegał bardzo dziwnie, lekcje odbywały się na powietrzu. W środę klasa 5 i 6 pojechały na wycieczkę rowerową nad rzekę Radomkę, pogoda była piękna i nawet kompaliśmy się w rzece!
  W czwartek klasy 0-3 pojechały autokarem do Studzianek Pancernych aby odwiedzić miejsce walk podczas II wojny światowej i zapalić znicze na cmentarzu wojennym. W piątek były tam również klasy starsze. Podczas tego wyjazdu dzieci odwiedziły również szkołę w tej miejscowości i oglądały izbę pamięci, w której wszystkie eksponaty i pamiątki zebrały właśnie dzieci ze Studzianek Pancernych.
  Odwiedzanie takich miejsc jak cmentarze wojenne i miejsca bitew z czasów II wojny światowej ma dla nas wielką wartość i przypomina o tragicznych, bolesnych i wielkich wydarzeniach, których bohaterami byli prawdziwi patrioci, a jednocześnie zwykli ludzie walczący o wolną i niepodległą Polskę. Czytając napisy na nagrobkach mogliśmy zauważyć, że większość poległych w bitwie pancernej pod Studziankami to byli bardzo młodzi żołnierze...
  Zobacz jak było w galerii
 45. aha! klasy się trochę pozmieniały, więc musicie poczekac na zmiany w opisie naszej strony WWW( "Zerówka" stała się klasą pierwszą, Kasa I- klasą II itd, a "stara" szósta zniknęła)
  ...niedługo wszystko będzie w porządku...
 46. 1 września 2005
  POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2005/2006!!!
  W tym roku był nieco nietypowy ponieważ inauguracja roku szkolnego dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkół z całej gminy miała miejsce w Głowaczowie.
  A była ku temu spacjalna okazja- oddano nowy gmach szkolny ku uciesze uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności gminnej mając nadzieję, że będzie służył wiernie nowym pokoleniom młodzieży.
  Po uroczystej mszy świętej, znamienici goście z Panią minister na czele, których nie sposób wymienić wszystkich, przybyli do nowego budynku gimnazjum w Głowaczowie. Właśnie w Głowaczowie miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2005/2006 dla województwa mazowieckiego!
  Przemówienia i zarazem podziękowania odbywały się na dziedzińcu szkolnym ponieważ pogoda jak gdyby była zaczarowana i pozwoliła na zgromadzenie na swieżym powietrzu. Wszyscy przemawiający zgodnie podkreślali że: tempo prac wykonawczych, wielkość budynku i wykończenie zasługują na najwyższe uznanie. Nie zabrakło również podziękowań dla wykonawców budowy, władz gminnych i powiatowych oraz wojewódzkich. Szczególnie dużo podziękowań składał na ręce zgromadzonych wójt gminy Głowaczów, Pan Bojarski Stanisław.
  Na zakończenie części oficjalnej uroczystości młodzież gimnazjalna wręczyła kwiaty zgromadzonym i zaprezentowała program artystyczny.
  Jak wygladała inauguracja zobacz w galerii
  I nasza szkoła doczekała się długo upragnionej zmiany na lepsze...
  Obecnie trwają prace modernizacyjne polegające na wymianie stolarki okiennej i ociepleniu ścian, więc cała szkoła jest w rusztowaniach i wygląda mało atrkcyjnie. Ale za kilka tygodni będzie nie do poznania- nowe okna i elewacja budynku na pewno odmienią jej wygląd. Komfort i warunki nauki dzieci i pracy nauczycieli będą nieporównywalne ze stanem sprzed remontu!
  Tak więc i my będziemy mogli cieszyć się "nowym budynkiem".