Aktualności! zawsze na czasie... zawsze aktualne... zawsze najlepsze...
 
  aktualności  
 

aktualności 2008/2009

Koniec roku szkolnego 2008/2009 ogłaszamy za zamknięty!!!

Jest to najbardziej wyczekiwany dzień przez uczniów i ... nauczycieli. Tego dnia przychodzi moment zamyślenia nad minionym czasem, nad wydarzeniami, które miały miejsce podczas tych prawie 10 miesięcy obecności w szkole, czas refleksji. Jest to również czas świętowania i radości.
P.S.
Nasi absolwenci pożegnali nas wspaniałą akademią, w której przedstawili nam kim będą za 20 lat. Ciekawe...?


Nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyczno-wychowawczego ogłoszonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkocholowych. Czytaj więcej...
16 maja zespoły taneczne z naszej szkoły wzięły udział w obchodach, już po raz siódmy, "Świeta Polskiej Niezapominajki", które odbywało się już tradycyjnie w Ośrodku Edukacjii Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni Letnisku już po raz siódmy.
Już po raz siódmy nasza szkoła uczestniczyła w tym święcie- tym razem był to pracowity występ- tańczyły i śpiewały najmłodsi z "Zerówki" oraz tańczyły starsze dzieci z klas 4,5,6.
Jak przebiegały występy możesz obejrzeć w galerii12 maja 2009r. w Kozienicach odbyło się podsumowanie ww konkursu.
Z ogromną przyjemnością możemy zakomunikować, że zespół dzieci z naszej szkoły pod kierunkiem pani Marianny Piwarskiej zdobył I miejsce!!!

Zdobyliśmy nagrodę główną za dokarmianie ptaków oraz nagrodę za największe zaangażowanie w organizację akcji dokarmiania ptaków!
Przeczytaj sprawozdanie i zobacz dyplomy...

W czwartek klasy starsze pod kierunkiem pani Drab zaprezentowały wspaniałą akademię historyczną- przypominającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Występ był "przeplatany" piosenkami. które wprowadziły widownię w prawdziwie patriotyczny nastrój.
P.S.
Jak zwykle przed nami są trzy dni świętowania, a jest co świętować:
1 Maja-Święto Pracy, 2 Maja- Dzień Flagi, 3 Maja...

W ramach prac koła teatralnego pod kierunkiem polonistki Justyny Grosiak, zaprezentowali się artyści przedstawiając sztukę "Plastusiowy pamiętnik".

Aktorów nie było widać na scenie- był to występ kukiełkowy. Przyciągnął uwagę nawet najmłodszych widzów. Było to historyczne przedstawienie- prawdopodobnie po raz pierwszy w takiej formie w szkole zaprezentowali się sami uczniowie. Będzie ciąg dalszy jak zapewnia opiekun koła- sądząc po efektach pracy i zaangażowaniu aktorów nie będziemy na nie długo czekać.
Jak widać, tak zwane koła zainteresowań są potrzebne, widać efekty ich pracy, rozwijają wyobraźnię najmłodszych, która taka bardzo się przydaje!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi!

Jest to dzień , w którym pamiętamy bardziej o Ziemi, a może przypominamy sobie o niej tylko tego dnia?!

Jest to szczególna okazja do zadbania o najbliższe otoczenie, pozbieranie śmieci... ale nie tylko, to świetna okazja aby zacząć naprawdę oszczędzać! Co oszczędzać? Prąd, wodę, gaz, benzynę... jak to zrobić? Jest wiele stron internetowych które zajmują się właśnie tematem Ziemi np. http://www.twojapogoda.pl/ i wiele innych. Warto brać przykład z lepszych, tych, którzy się naprawdę znają na ekologii.
Jak uczciliśmy ten dzień- zobacz w galerii


We wtorek byliśmy w Kazimierzu... Sponsorem wycieczki był ksiądz Jerzy! Pogoda była wspaniała, Kazimierz był wspaniały, turyści byli wspaniali, tylko dlaczego tak drogo...?
P.S Tanio!!! Przecież wszystko było za darmo!!!Zobacz naszą galerię

Zbliżają się Święta Wielkanocne...

Z tej okazji, na piętrze mamy wspaniałą wystawę prac plastycznych nawiązujących tematycznie do okresu świąt.


Klasa 4 stworzyła uniwersalne drzewo.

Uniwersalne drzewo zastępuje wszystkie inne drzewa, i jeśli cię ktoś
spyta co to za drzewo, możesz mu odpowiedzieć, że to jest np sosna,
dąb lub klon... i każda odpowiedź będzie dobra!!!
P.S.Fajnego miała pomysła nie!?


Rekolekcje Wielkopostne 18,19,20 marca
P.S.
Pogoda była fatalna- dobrze, że nie musieliśmy długo czekać na autobus, który punktualnie zabierał uczniów spod kościoła do domu!

Szkoła wzbogaciła się w nowy stół tenisowy.

Najbardziej z tego faktu zadowoleni są chłopcy ale... obowiązuje nowy regulamin:

 • poniedziałek- klasa 6
 • wtorek- klasa 5
 • środa- klasa 4
 • czwartek- klasa 3
 • piątek- klasa 2 + dziewczęta

W piątek, 6 marca odbyła sę uroczysta akademia
z okazji "Dnia kobiet".

Pod tym względem jesteśmy tradycjonalistami i zawsze pmiętamy o naszych paniach przygotowując skromny występ i obdarowując je upominkami.

Wszystko to można zobaczyć na naszym nietypowym zdjęciu


Nasza szkoła, o czym jest mowa we wcześniejszych wiadomościach, bardzo zaangażowała się w dokarmianie ptaków podczas zimy- uczestniczymy już po raz .... w edycji konkursu "Szkolny karmnik- Zima2008/2009". Docenił to Kozienicki Park Krajobrazowy organizując u nas prelekcję i pokaz nt właśnie dokarmiania i ochrony ptaków w piatek, 27.02.2009.
  We wtorek mieliśmy dyskotekę ostatkową!
Większość uczniów przebrała się, stroje były bardzo różne jak widać na załączonym obrazku.
Komisja wybrała kilka najlepszych - nagrodą były słodycze.
Teraz nastąpi czas spokojnej nauki aż do świąt...
 1. Szkoła otrzymała nieodpłatnie materiały multimedialne w postaci pomocy dydaktycznych do naukij.angielskiego, przyrody i matematyki w klasach 4-6 z Europejskiego Funduszu Społecznego. Materiały zawierają bardzo dużo treści nauczania, zawierają lekcje tematyczne, ciekawostki, gry i to wszystko w bardzo atrakcyjnej szacie graficznej. Na razie jesteśmy w trakcie obznajamiania z nową formą nauki.

  Nawet nie wiadomo jak szybko minęła lekcja... Wkrótce będziemy przychodzić do pracowni częściej właśnie na matematyce, j.angielskim i przyrodzie!


  Prowadzone są zajęcia koła informatycznego- aktualnie pracujemy nad komiksem "NOWA" przedstawiającym sylwetkę nowej uczennicy w nowej szkole. Wkrótce będziecie mogli go pobrać z naszej strony do poczytania.

 1. Szkolny Karmnik- zima 2008/2009".

  Nasza szkoła aktywnie uczestniczy po raz kolejny w akcji... Tym razem opiekunem zespołu dbającego o przetrwanie ptaków prze zimę jest pani Marianna Piwarska. Prowadzimy działania na wielu frontach, nie tylko systematycznie ptaki są dokarmiane. Ogłoszony jest konkurs plastyczny "na najładniejszego ptaka", wykonanego techniką dowolną, literacki na pracę związaną z tematyką ochrony ptaków, oraz na najładniejszy karmnik dla ptaków, wykonany z dowolnego materiału!
  11 lutego odwiedziła naszą szkołę komisja z KPK, sprawdzająca jak prowadzona jest akcja dokarmiania ptaków... co tu dużo mówić- komisja była zachwycona wielością i pozxiomem naszych działań!

  Zobacz jaka jest nasza wystawa prac na dolnym korytarzu:


 2. Zupełnie przypadkowo "wpadło" w nasze ręce zdjęcie sprzed lat... no właśnie, wkrótce napiszemy sprzed ilu. Bardzo zniszczone przez czas- ale o wielkiej wartości sentymentalnej.
  Warto je zobaczyć aby ztwierdzić jak bardzo się zmieniliśmy.
 3. No i zaczęło się drugie półrocze... a będzie wyjątkowo długie, ponieważ cały czas będziemy intensywnie pracować- przerw będzie tyle co nic, natomiast nauki mnóstwo!
 4. W ten sposób odcinamy się od pierwszego półrocza...
  W tym roku skończyło się jakby nagle, po dwóch tygodniach świąt były 2 tygodnie nauki i nagle... znowu przerwa na ferie zimowe, które były, powiedzmy sobie szczerze, tak pomiędzy jesienią a zimą (jeśli wziąć pod uwagę pogodę).
 5.  

 6. Dziś na uroczystym apelu przypomnieliśmy sobie o zbliżających się świętach...
  Śpiewaliśmy kolędy, słuchaliśmy krótkich jasełek w wykonaniu najmłodszych czyli "zerówkowiczów" Był tylko jeden problem- szybkość wymowy i natężenie dźwięku... ale to szczegóły, mało istotne. Najważniejsze, że poczuliśmy naprawdę zbliżające się święta, tą atmosferę jedyną w swoim rodzaju...
  Z tej okazji każda klasa przygotowała wigilię w swoim gronie- niektóre były bardzo uroczyste, prawie jak w domu (jak w domu), z opłatkiem, swieczką, sianem, potrawami i życzeniami...
  P.S.
  Tradycyjne już dziękujemy naszym sponsorom za wspaniałe choinki, które co roku ozdabiają naszą szkołę!


  Przerwy między lekcjami... aż 60 min!!!, cała godzina w ciągu dnia nauki...

  Co można robić na przerwie? Oczywiście grać w tenisa....

  Jest tylko jeden problem: czyja teraz jest kolej?

  Oczywiście odpowiedź nasuwa się sama- teraz gramy my ponieważ jest nasza kolejka!


  "Robimy" kontynenty...

  Zobacz jak klasa szósta "robi" kontynenty...

  Potrzebne materiały: karton, piasek (żwir), klej do drewna, farby, atlas geograficzny, ołówek.

  Dzięki tej pracy na pewno zapamiętamy gdzie jest jaki kontynent i jak się nazywa... ;-)  W szałasie człowieka pierwotnego...

  Twórczość młodych artystów bywa zaskakująca...czasami nie wiadomo co tkwi w małym człowieku, który stawia pierwsze kroki w jakiejś dziedzinie twórczości...

  Nie inaczej było tym razem- klasa czwarta postanowiła urealnić świat sprzed 20 tysięcy lat i pokazać jak nasi przodkowie radzili sobie z budowaniem własnego domu...


  25 listopada odbył się FINAŁ XVIII EDYCJI "MOJE SPOTKANIA Z PUSZCZĄ" -w tym roku były to "Osobliwości Przyrodnicze Puszczy Kozienickiej"

  Nasz uczeń Dariusz Nowakowski z klasy V-tej zdobył jedną z głównych nagród!!! Nagroda tym bardziej cieszy, że w tegorocznej edycji konkursu popularyzującego szeroko rozumianą ochronę przyrody na naszym terenie w eliminacjach szkolnych wzięło udział 1091 uczniów z 37 szkół.
  Na zdjęciu Darek i jego fotografie na wystawie w MOK`u.

 7. Podczas uroczystości "Świat warzyw i owoców" nagrody otrzymywali nie tylko uczniowie... Nagrodę otrzymała również pani Mirosława Drab i dyrektor naszej szkoły- pani Jadwiga Furga.
  Nagrodę otrzymała również cała szkoła, a właściwie my- uczniowie i nauczyciele- 42" telewizor !!!. Wszystkie te nagrody ufundował Wójt Gminy Głowaczów Stanisław Bojarski. Cała sala dziękowała gromkimi brawami. Takich nagród można tylko pozazdrościć... Zainstalowano-05.12.2008 (od teraz będziemy oglądać duży format...)


  "Świat warzyw i owoców"- pod takim tytułem zakończyła się VI Edycja Akcji Ekologicznej. Uroczystość odbyła się w zespole szkół w Brzózie. Występy uświetniał zespół śpiewający dziewcząt oraz występy najmłodszych uczestników z przedszkola. Najważniejszym punktem imprezy było wręczanie nagród dla zwycięzców za prace związane ogólnie rzecz biorąc ze zdrowym odżywianiem, które nierozerwalnie jest związane właśnie z warzywami.

  Nagród było całe mnóstwo! Zaproszeni goście dowiedzieli się dlaczego należy jeść warzywa oraz zobaczyli wspaniały pokaz poprzebieranych dzieci, które prezentowały każde z warzyw.
  Cały przebieg imprezy będzie można zobaczyć w galerii...


  Nasza uczennica- Paulina Banaszek, zakwalifikowała się do II etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego!!! II etap konkursu odbył się w Radomiu 22 listopada. Opiekunem naszej uczennicy jest pani Justyna Grosiak.

  Jaki wynik osiągnie?- zobaczymy... Życzymy powodzenia!

  P.S.
  Uczniowie naszej szkoły brali udział również w konkursach przedmiotowych z matematyki i przyrody- jednak bez powodzenia...


  W szkole działają następujące koła zainteresowań:
  - koło teatralne
  - swietlica
  - koło taneczne (sobota)
  - koło informatyczne
  aby brać ucział w zajęciach potrzebne są następujące rzeczy:...................................itd.
  a najważniejsze jest "chcenie"!

  7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 90 roczniczy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie klasy 5 i 6 pod kierunkiem pani Drab. Wiadomości historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi, które chwytały nie tylko za serce, nawet słuchacze w postaci reszty uczniów naszej szkoły śpiewali razem z naszymi artystami!
  Szkoda tylko, że nasi najmłodsi wychowankowie nie potrafią docenić tego co dokonali ich dziadowie i pradziadowie... trzeba wystać na baczność kilka minut i śpiewać hymn!!!

   

   

  P.S.
  Tym razem nie mamy zdjęć... błąd cameramana, może nie tylko?


  14 października prawie całą szkołą pojechaliśmy na film 3D "Wyprawa na Księżyc" do kina Helios w Radomiu...

  Film był naprawdę trójwymiarowy...

  Po filmie pojechaliśmy się posilić zdrową żywnością do McDonald's.


  13 października , z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia!
  Pani Dyrektor- Jadwiga Furga przywitała wszystkich pracowników oświaty, zatrudnionych w naszej szkole, uczniów oraz... cztery mamy!!! (Relację z całego dnia zobaczycie wkrótce...)

  Wręczono nagrody czterem pracownikom naszej szkoły, następnie była wspaniała akademia, za nią parada "warzyw" czyli naszych uczniów przebranych za warzywa (super warzywa).


  "Świat Warzyw i Owoców"- konkurs -->

  Zobacz kilka naszych prac...

  i obejrzyj filmiki...


  Święto Drzewa (Arbor Day) wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że "inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość". Idea ta spotkała się z szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku na apel Mortona posadzono w USA ponad milion drzew. Od 1892 roku w USA corocznie obchodzi się Dzień Drzewa - w drugą środę kwietnia. Jedno z najpiękniejszych arboretów świata, w Waszyngtonie, nosi imię pomysłodawcy Dnia Drzewa. Do Europy idea trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. W akcjach sadzenia drzew uczestniczą znani ludzie, a także młodzież i dzieci.

  Przy tej okazji zaskoczeni zostaliśmy całkowicie- Państwo Wziątek przywieźli nam 9 krzewów i 3-letną sadzonkę dębu!!! Niezwłocznie posadziliśmy wszystko w naszym skalniaku. WIELKIE DZIĘKI!!!

  Jak sadziliśmy krzewy zobacz dwa filmiki:
  reżyseria- Edyta Borowska


  Konkursy, konkursy, konkursy...

  Jak co roku nasza szkoła bierze udział w licznych konkursach- teraz są to:
  - "Osobliwości przyrodnicze Puszczy Kozienickiej" "Moje spotkania z Puszczą" XVIII edycja Pt.
  - "Pomagamy płazom" I edycja 2008
  -"Świat warzyw i owoców" O wynikach poinformujemy w "swoim czasie"...

  Wykorzysujemy ostatnie chwile na świeżym powietrzu- sport to zdrowie. (30.09.2008)
  Klasa 5 i 6 w czasie rozgrzewki przed meczem w piłkę ręczną.
  P.S.
  Pojawiła się wiadomość, że w szkole w ramach "funduszy" może powstać boisko z prawdziwego zdarzenia- pełnowymiarowe. Na razie nie zapeszajmy...
  ...może to już jedno z ostatnich zdjęć na starej murawie?!

  Dziś nareszcie sprzątaliśmy świat...z opóźnieniem ale!
  -Zebraliśmy tradycyjnie już mniej ile w poprzednich latach...bo mniej było w rowach wzdłuż szos...
  -Zebraliśmy mniej... bo mieliśmy mniej worków...
  -Zebraliśmy i tak za dużo bo w ogóle tych śmieci nie powinno tam być!

  Wkrótce szczegółowa relacja ze "sprzątania"...
  29.09.2008


  Zupełnie niesamowity wrzesień, brrrrrrrrr

  To dopiero połowa miesiąca a przeskok klimatyczny o dwa miesiące do przodu! Zupełnie jak w listopadzie- zimno i mokro! około max-10st.C.
  I tak ma być cały tydzień- a w szkole coraz zimniej!!!. Dobrze, że była termomodernizacja...

  P.S. I słoneczko za oknem nie pomaga... jest zimno!!!


  Tradycyjnie, jak co roku, przygotowujemy sie do akcji... mamy już worki i rękawice. Na pewno pomożemy Ziemi!!!
  P.S. Oby tylko pogoda była łaskawsza...

  Serwer naprawiony- 04.09.2008- pamiętna data, więc zaczynamy normalnie pracować na informatyce!!!

  P.S.
  -Pracownia "będzie już miała 3 lata w listopadzie tego roku...
  -zmieniła standard nauczania przedmiotu informatyka...
  -pozwoliła na zapoznanie się z w miarę nową technologią informatyczną...
  -oswoiła z komputerem jako takim...
  -do pełni szczęścia brakuje klimatyzacji, chociaż malutkiego klimatyzatorka- to najgorętsza klasa w szkole i na pewno będzie to miało wpływ na żywotność naszego sprzętu...
  -póki co cieszmy się komputerami i uczmy!!!
  Podziękowania dla Pana Pawła Wacha!!!


   

   

   

   

   

  Na uroczystym otwarciu roku szkolnego 2008/2009 wszystko dopisywało:
  -rodzice, których było bardzo dużo
  -komplet nauczycieli
  -no i nasi uczniowie, nieco zamyśleni i jakby nieobecni jeszcze

  Pani dyrektor Jadwiga Furga w krótkich słowach powitała wszystkich bardzo uroczyście
  i zapewniła, że ten rok szkolny bedzie na pewno dla wszystkich udany, przekazała też wiele
  informacji związanych z organizacją roku szkolnego.

  Później rozeszliśmy się do klas i tradycyjne zanotowaliśmy plan na następne dni, również
  wymieniliśmy kilka wspomnień wakacyjnych... no i przypomnieliśmy sobie jak wyglądamy!


  P.S.
  Pewne informacie na naszej stronie wymagają aktualizacji więc jak mówią konsultanci na infoliniach- proszę o chwileczkę cierpliwości...
   
 8. 1 wrzesień, 915 rozpoczynamy NOWY ROK SZKOLNY 2008/2009...
  Jaki będzie ten nowy rok szkolny zobaczymy..., na pewno będzie inny, może ciekawszy, może lepszy niż poprzednie, zobaczymy...W każdym razie uczniom, nauczycielom i rodzicom zyczymy aby był jak najlepszy dla nich!