Aktualności! zawsze na czasie... zawsze aktualne... zawsze najlepsze...
 
   
 

2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014

aktualności 20014/2015

            26 czerwca zakończył się rok szkolny 2014/2015.
Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli był to pracowity czas. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali promocję do następnej klasy, a trzynaścioro z nich pożegnało PSP
w Cecylówce-Brzózkiej, aby od września rozpocząć naukę w gimnazjum. Byli to: Łukasz Bociarski, Julia Cieślakowska, Mateusz Fila, Kamil Jelonkiewicz, Milena Jelonkiewicz, Michał Kolasiński, Paweł Kolasiński, Zuzanna Konopik, Przemysław Machajek, Weronika Mańturzyk, Cezary Michalec, Aleksandra Walos, Hubert Zieliński. Czworo uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody wójta, które wręczył w-ce wójt Pan Krzysztof Postek. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Julia Cieślakowska i Weronika Mańturzyk z kl. VI - za najwyższe osiągnięcia w nauce,  Patryk Marchewka z kl. "0" - za osiągnięcia w sporcie oraz Kamil Jelonkiewicz dostał nagrodę w kategorii najsympatyczniejszy uczeń naszej szkoły. Dzieciom i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji mnóstwo kąpieli słonecznych i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym.

               Parafia p.w. Matki Bożej Anielskiej w Cecylówce - Brzózkiej w roku szkolnym 2014/2015 przystąpiła do realizacji programu profilaktycznego ogłoszonego przez GKRPA przy Urzędzie Gminy w Głowaczowie. Cele niniejszego programu to:

  1. promowanie zdrowego stylu zdrowia i życia;
  2. eliminowanie czynników ryzyka i przeciwdziałanie im;
  3. wytworzenie atmosfery bezpieczeństwa i tworzenia rozwiązań organizacyjnych koniecznych dla zapewnienia uczniom skutecznej ochrony przed papierosami
  4. wzrost poczucia akceptacji siebie;
  5. wskazanie pozytywnych i atrakcyjnych celów w życiu.

W ramach włączenia się parafii do realizacji profilaktyki zostały wykonane następujące zadania:

  1. opracowano scenariusz programu artystycznego poświęconego profilaktyce uzależnień od nikotyny, a uczniowie PSP w Cecylówce- Brzózkiej zaprezentowali 14 czerwca 2015r  na mszy świętej

o godz. 9.00 spektakl pt. "Sąd nad papierosem!";

  1. w ramach godzin wychowawczych i świetlicy wychowawcy poszczególnych klas przeprowadzili pogadankę na temat skutków palenia,
  2. do realizacji programu zaangażowani zostali także rodziców, którzy zostali zapoznani z celami i formami realizacji tego przedsięwzięcia.

14 czerwca 2015r  na mszy o godzinie 9.00 został wystawiony w kościele w Cecylówce-Brzózkiej spektakl profilaktyczny pt. "Sąd nad papierosem!". Obejrzało go bardzo wielu ludzi: rodzice, nauczyciele, uczniowie szkoły i wielu mieszkańców z miejscowości Marianów, Cecylówka-Brzózka, Przejazd i Lewaszówka. Przedstawienie zainteresowało wszystkich wiernych, o czym świadczy wielkie skupienie i uwaga, z jaką go oglądali oraz brawa, którymi nagrodzili występujących uczniów.  Uzupełniło również wiedzę ludzi na temat szkodliwości sięgania po papierosy. W rolę aktorów wcielili się wszyscy uczniowie z klasy piątej. Wszystkie  dzieci wyraziły aprobatę i gotowość do uczestniczenia w kolejnych tego typu programach .
Sztuka z cała pewnością spełniła oczekiwania nie tylko oglądających, lecz także młodych aktorów, a przesłanie jej było ambitne i zasadne, oparte na: promocji zdrowia, uporządkowaniu systemu wartości, wiedzy o uzależnieniu od nikotyny  i jego skutkach.

18 czerwca klasa 5 pojechała do "Królewskich Źródeł"
Tradycyjnie popiliśmy wody szlachetnej, spróbowaliśmy pierwszych jagód, najedliśmy się poziomek. I tradycyjnie odpoczywaliśmy w Austerii- klimatycznym barze przy drodze Pionki- Kozienice. Pogoda dopisała- nie było ani zimno ani ciepło... Szkoda tylko, że nie wszyscy uczestniczyli w tak relaksacyjnej wyprawie...
Do zobaczenia we wrześniu?

W Kinie Emocji 5D obeirzeliśmy film pt "Tajemnicze Podziemie", gdzie byliśmy aktywnymi uczestnikami sceny rozgrywającej się na ekranie.
Film dostarczył nam dużo emocji.
Następnie zwiedziliśmy zwierzyniec górny (Safari) i dolny.
Na terenie zwierzyńca zamieszkują liczne gatunki zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta żyją na otwartej przestrzeni.. Po terenie zwierzyńca poruszliśmy się żółtym amerykańskim schoolbusem. dzięki któremu mogliśmy z bliska przyjrzeć się tym pięknym ale wciąż dzikim zwierzętom.
W Jura Parku obejrzeliśmy ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie były naturalnej wielkości.
W Prehistorycznym Oceanarium dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie pod wodą miliony lat temu.
Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach, gdzie malowaliśmy figórki dinozaurów.
Późnym popołudniem wróciliśmy zadowoleni do domu.

9 czerwca dzieci z klas 0-III i kilkoro dzieci z klas starszych wyjechały na wspaniałą wycieczkę do Bałtowa.

zapraszamy do galerii

1 czerwca był świętem Mam, Tatusiów i dzieci.
Było uroczyste przedstawienie dla rodziców, były konkursy dla rodziców, była loteria fantowa dla wszystkich, były nagrody dla rodziców i uczniów, były uśmiechy i radość.
Nie zapomniano też o czymś dla ciała- na koniec poczęstunek dla wszystkich.

          zapraszamy do galerii

1 czerwca chyba wszystkim kojarzy się z dziećmi. My w tym dniu świętowaliśmy nie tylko Dzień Dziecka, lecz także Dzień Matki i Dzień Ojca. Z tych właśnie okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu dzieci z kl. "0", III, V i VI, na którą przybyło bardzo dużo rodziców.
Po części artystycznej przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów szkolnych, które były wcześniej ogłoszone. Uczniowie z kl. IV, V i VI zmierzyli się z konkursem literackim pod tytułem "Cudownych Rodziców mam...". Forma wypowiedzi była dowolna np. wiersz, opowiadanie, opis.... Natomiast młodsze dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Moja rodzina". Rywalizacja duża, prace bardzo ciekawe i oryginalne, nic więc dziwnego, że w obu konkursach nagrodzono 33 dzieci.
Rodzice również mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Dla dorosłych zorganizowaliśmy dwa konkursy. Pierwszy z nich to zgaduj-zgadula (należało rozpoznać różne gatunki roślin i rodzaje owoców). Drugi zaś dotyczył umiejętności tanecznych, wybrani rodzice musieli zatańczyć twista. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć. Rodzice również zostali nagrodzeni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa.
Po umysłowym wysiłku nadszedł czas na "coś dla ciała i podniebienia". Przed szkołą na świeżym powietrzu rodzice i dzieci zostali ugoszczeni kiełbaskami, pierożkami, ciastem, soczkami, kawą i herbatą.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkie pociechy otrzymały nagrody rzeczowe takie jak np. bańki mydlane, kubeczki, latające talerze, paletki do gry w tenisa, rakietki do badmintona oraz słodkie wafelki i owocowe soczki.
Cieszymy się, że tak dużo rodziców odwiedziło naszą szkołę. Jest to znak, że współpraca układa się pomyślnie i razem można wiele.

 13 maja dziewczynki z klasy II i III  wzięły udział w konkursie tanecznym "Music Dance" organizowanym przez Dom Kultury w Kozienicach.
Zaprezentowały "Taniec na krzesłach" do utworu Hugo Strasser  "Letka- Enka", który przygotowała z nimi P.Asia Strzelczyk.
Humory wszystkim dopisywały, zwłaszcza, że pogoda w tym dniu była piękna i można było w przerwie  "skoczyć" na lody .
I choć nie udało się stanąć na podium, to najważniejsza była dobra zabawa, bo jak stwierdziła Sandra z klasy III : " Nic nie wygrałyśmy, ale się świetnie bawiłyśmy! ".

 Kolejny już raz, uczniowie z klas II-III wzięli udział w konkursie "Mały Mistrz Ortografii" organizowanym przez ZSO w Brzózie.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Zakrzewska i Nikodem Kutyła z klasy III (wychowawca P. Elżbieta Deszczka) oraz uczeń klasy II- Kacper Nowakowski (wychowawca P. Joanna Strzelczyk).
Miło nam poinformować, że Kacper zdobył IV miejsce-w nagrodę otrzymał dyplom i nagrodę książkową, zaś Ola i Nikodem otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku!

8 maja uczniowie uczestniczący w zajęcich "Moja Przyszłość" byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich.

W programie było wejście na Łysicę, zwiedzanie parku miniatur w Krajnie oraz na deser- jaskinia Raj.

 

łysica

krajno

 

 

Wszystko się udało- pogoda dopisała, a to
najważniejsze.

 

29 kwietnia był dniem nietypowym w naszej szkole.
Odbyły się warsztaty,
na których w różny sposób staraliśmy się uczcić nadchodzące święta państwowe:
1 Maja- Święto Pracy,
2 Maja- Dzień Flagi, 3 Maja- Rocznica Uchwalenia Konstytucji.

Nauczyliśmy się piosenki o naszej fladze- śpiewaliśmy ją na każdej przerwie, robiliśmy flagę narodową z drewnia, papieru i bibuły,
malowaliśmy plakat pod hasłem-
"Gdzie dumnie powiewa polska flaga".

Warsztaty przygotowała i prowadziła pani Mirosława Drab.

Nie tak dawno informowaliśmy o sukcesie naszego Patryka w zawodach sportowych.

Patryk zdobywa kolejne dyplomy i medale na kolejnych zawodach!

 

24 kwietnia w Hali Sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbyły się II Mistrzostwa Kozienic w Armwrestlingu.
W zawodach wystartowało 82 zawodniczek i zawodników.

Tym razem wywalczył 2 miejsce w kategorii smerf. O zawodach można przeczytac na stronie klubu "WULKAN"

 

15 kwietnia nasi harcerze z uczniami Zespołu Szkół w Ursynowie odwiedzili jednostkę wojskową w Dęblinie.

Wyjazd zorganizowany był we współpracy z harcerzami z Hufca Pionki z okazji Święta Obchodów Wojsk Inżynieryjnych.

Harcerze mogli z bliska podziwiać uzbrojenie naszej armii i z zaciekawieniem słuchali orkiestry wojskowej.

Największą atrakcją była przeprawa przez Wisłę amfibią- pojazdem przystosowanym konstrukcyjnie do poruszania się po wodzie ilądzie.

Harcerze w Dęblinie

14 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego z SKO pt. "Oszczędzam w SKO i spełniam swoje marzenia". Olga Fijołek - uczennica kl. II naszej szkoły zdobyła wyróżnienie za pracę plastyczną. Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce 17 kwietnia
o godz. 10.00 w szkole podstawowej
w Głowaczowie.
Olga wraz z opiekunem SKO p. Justyną Grosiak wzięła udział w tej gminnej uroczystości.

konkurs

Malowanki klasy 0,1,2,3- zajęcia świetlicowe.

malowanki

31 marca w naszej szkole odbyła się akademia o tematyce wielkanocnej.

 

Jak przystało na Święta Wielkiej Nocy na przedstawieniu nie zabrakło kury, zajączka, pisanek i polewania wodą. Program artystyczny przygotowały Panie: Elżbieta Deszczka i Joanna Strzelczyk z uczniami kl.: I, II i III. Na zakończenie występu Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom serdeczne życzenia świąteczne.

wielkanoc

W Niedzielę Palmową uczniowie kl. V i VI przed mszą św. o godz. 9.00 w parafialnym kościele w Cecylówce-Brzózkiej poprowadzili
"Drogę krzyżową".

Dzieci przebrane w historyczne stroje z epoki biblijnej dogłębnie przedstawiły mękę Jezusa. W rolach głównych wystąpili: Jezus-Mateusz Fila, św. Weronika-Weronika Mańturzyk, Maryja-Wiktoria Modelewska, Szymon z Cyreny-Kacper Woźniak, żołnierze-Dawid Bździkot i Bartosz Zając. Nad całością czuwały panie: Marianna Piwarska i Justyna Grosiak.

droga krzyżowa

"Wiosna przyszła do nas....", tak zaczyna się pewna dziecięca piosenka.
I rzeczywiście jest to prawda. Wszyscy zauważyliśmy zmiany w przyrodzie i wśród ludzi. Po ciepłych zimowych kurtkach i butach przyszedł czas na coś lżejszego. A poza tym jakoś więcej się do siebie uśmiechamy, serca nam szybciej biją....I pomyśleć, że to wszystko sprawia magiczna data, czyli 21 marca.

W tym roku wiosna przyszła do nas w sobotę, a my w naszej szkole powitaliśmy ją serdecznie w poniedziałek. Dla naszych uczniów był to dzień samorządności. Podczas apelu odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Konkurencja była dość duża, a należy dodać, że nie tylko dzieci wzięły udział, lecz także nauczyciele. Zwycięscy to:

 

10 marca 2015r. odbył się XXXII Mały Konkurs Recytatorski (eliminacje środowiskowe i powiatowe)w Kozienickim Domu Kultury.

Wzięły w nim udział trzy uczennice: Justynka Brodowska z oddziału przedszkolnego, Amelia Maciąg z kl. III i Liwia Kutyła z kl. V. Opiekunem była Pani Justyna Grosiak.
Amelka zdobyła wyróżnienie za wiersze: "Dom, w którym straszy" Jerzego Ficowskiego i "Sowa" Jana Brzechwy. Wszystkim dziewczętom dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs odbył się pod patronatem: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatu Radomskiego, Samorządu Miasta Radomia, starostów i burmistrzów w okręgu radomskim.
Eeliminacje powiatowe odbędą się dnia 24 marca 2015r. od godz. 10.00 .

9 marca świętowaliśmy dzień kobiet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akademię przygotowała Justyna Grosiak z klasą szóstą i piątą.

Nie zabrakło humoru, uśmiechu i dobrej zabawy.

W rolę wokalistów wcielili się Przemysław Machajek i Paweł Kolasiński. Obaj w wykonywanych utworach podkreślili niezbędność kobiet w życiu.

Na zakończenie Pani Grosiak wręczyła dyplomy i słodki upominek dzieciom, które brały udział w szkolnym konkursie recytatorskim. 3 osoby zostało zakwalifikowane do eliminacji powiatowych
w Kozienicach.

 


 

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka przypadał w okresie ferii zimowych, w związku z tym w Publicznej Szkole Podstawowej w Cecylówce-Brzózkiej uroczystość dla Babć i Dziadków odbyła się w dniu poprzedzającym Walentynki, czyli 13 lutego.

Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas
I-III pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowały wspaniałe występy na cześć naszych kochanych gości, które zostały bardzo pozytywnie odebrane. Duże wrażenie zrobił skecz o Cyganie i Cyganeczce, a młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Maluchy z oddziału przedszkolnego odtańczyły taniec "Krasnoludki", a dziewczynki z klasy II i III dały popis swych tanecznych umiejętności, tańcząc tym razem. "na krzesłach".
Po uroczystym występie uczniowie ugościli swoich dziadków i obdarowali balonami

w kształcie serca, by jeszcze raz podkreślić, jak bardzo ich kochają.
Mamy nadzieję że tegoroczny Dzień Babci
i Dziadka na długo zapadnie w pamięci zaproszonych gości, a my już dziś zapraszamy na kolejną uroczystość za rok!

Tegoroczny dzień babci i dziadka
odbył się 21 stycznia.

Miło nam poinformować, że jeden
z najmłodszych uczniów naszej szkoły (uczeń oddziału zerowego)- Patryk Marchewka, wykazał się wielkimi zdolnościami podczas Mistrzostw Kozienic w armwrestlingu w kategorii SMERF.

Raz wygrał zawody, innym razem był drugi!
Wielkie gratulacje!

Niecodziennie się zdarzają takie talenty sportowe...

25 stycznia 2015r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią pojechały na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy zaczęły od Stadionu Narodowego, gdzie podziwiały największą w Polsce ekspozycję z Klocków Lego. Na wystawie oglądały postacie i sceny, które nawiązywały do znanych dzieciom bajek i filmów. Największe zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, lecz także dorosłych wzbudził 11 metrowy Titanic, na budowę którego wykorzystano aż 500 000 klocków.
Następnie wycieczka udała się na Starówkę, gdzie oprócz stałych zabytków wszyscy podziwiali piękne bożonarodzeniowe iluminacje świetlne, np. 27 metrową choinkę przy Zamku Królewskim oraz pięknie oświetlony Pałac Prezydencki.
Udało się także znaleźć trochę czasu, aby odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza. Zadowoleni i pełni wrażeń w godzinach wieczornych wszyscy szczęśliwie powrócili do swoich domów.

Wychowawczyni, rodzice i dzieci serdecznie dziękują wójtowi gminy Głowaczów - Panu Grzegorzowi Małaśnickiemu- za udostępnienie autokaru szkolnego na ten wyjazd.

WARSZAWA

16 stycznia 2015r w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami - wywiadówka. Głównym celem spotkania było podsumowanie pracy szkoły za pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/15. Na początek uczniowie klas: V i VI wystawili przedstawienie ekologiczne pt. "Przygody znad wody. Kuba z Sochaczewa". Inscenizacja powstała na zajęciach unijnych w ramach programu "Moja Przyszłość" pod kierunkiem Pani Dyrektor. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele z zainteresowaniem obejrzeli program artystyczny, którego treść poruszała ważne problemy związane z ochroną środowiska.
Teraz tylko trzeba dobre zasady ekologiczne wcielić w życie, a złe naprawić i wyciągnąć wnioski.

W ramach Priorytet 2 Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" 2014 nasza szkoła przystąpiła do programu jako partner Publicznej Biblioteki w Głowaczowie i otrzymała w roku szkolnym 2014/2015 54 książki o łącznej wartości 1000zł.

Są to głównie lektury dla uczniów z klas I-VI.

Publiczna Biblioteka
w Głowaczowie

17 grudnia odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe.
Te wyjątkowe chwile zarejestrowaliśmy na zdjęciach i taśmie filmowej.

 

P.S.
O naszych jesełkach możesz przeczytać w Tygodniku OKO.

Uczniowie klas młodszych wysłali na konkurs swoje prace - ozdoby świąteczne.

Czy tym razem zdobędziemy jakieś nagrody? Zobaczymy.

Nasze prace zobacz w galerii.

Grudzień, a tu wycieczki...

9 grudnia, we wtorek nasi uczniowie pojechali do Warszawy- byli w Centrum Nauki Kopernik, na starówce.

W czwartek 11 grudnia odwiedziły Janowiec, Puławy i Kazimierz.

 

Dużymi krokami zbliża się Mikołąj!

Jeśli jeszcze nie napisaliście listu z prośbą co chcielibyście dostać to jest to ostatni dzwonek.
Dla ułatwienia sprawy podaję adres do Św. Mikołaja- a że jest do niego daleko list wyślij jak najszybciej- najlepiej przez komin z dymem.

Mikołaj ma specjalne namiary, z którego komina wyszła prośba o prezent.

Oto ten adres:
Santa Claus Main Post Office
Tähtikuja 1, FI-96930 Napapiiri, Finland

A gdzie mieszka Św. Mikołaj?- http://www.santaclausvillage.info

P.S.
Rózga gratis od Mikołaja do każdego wysłanego listu gwarantowana.

24 listopada ponad trzydziesu uczniów naszej szkoły wysłuchało koncertu orkiestry dętej w ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH im. Oskara Kolberga
w Radomiu.

Dzieci mogły poczuć na własnej skórze
i uszach prawdziwe dźwięki z prawdziwych instrumentów.

Kontakt z "żywą" muzyką to jest to!

 

12 listopada otworzono oficjalnie plac zabaw!!!

Jak słusznie zauważyła pani dyrektor Jadwiga Furga- w naszej szkole jeszcze niczego nie otwieraliśmy...

Tak więc było to wydarzenie bez precedensu. Wszyscy wspólnie świętowaliśmy tą chwilę.

Po przecięciu wstęgi odbył się krótki występ artystyczny i spotkanie z władzami gminy i dyrektorami pozostałych szkół.

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe.
Pełna nazwa brzmi: Narodowe Święto Niepodległości.

Święto 11 listopada ustanowiono w 1937 roku dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r, po 123 latach zaborów (1795-1918).

Od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989; jest dniem wolnym od pracy.

Z tej okazji tradycyjnie już przypominamy o zbliżającym się święcie naszą szkolną gazetką.

 

Dnia 30 października 2014r ok. godz 18.00 ucniowie klas IV-VI z nauczycielami naszej szkoły wyjechali spod szkoły autokarem do Warszawy na mecz 1/8 finału Puchar Polski - sezon 2014/2015.

Mecz piłki nożnej rozgrywał się na boisku gospodarzy Legii Warszawa, którzy grali z Pogonią Szczecin. Na trybunach zasiadło ponad 15 tys. widzów, w tym siedem tysięcy młodzieży. Emocje były ogromne. Gospodarze grali zdecydowanie lepiej ale mecz zakończył się remisem 1:1. Wobec tego czekała nas dogrywka. Na szczęście szala zwycięstwa szybko przechyliła się na stronę Legii i ostateczny wynik to 3:1 dla Legii Warszawa.
Pomimo wielkich tłumów nikt się nie zgubił i szczęśliwi wracalismy do domów.
Cały wyjazd był dla uczniów za darmo a zorganizował go Pan dyrektor PG w Głowaczowie Krzysztof Wolski,
któremu bardzo dziękujemy.

Tak jak informowaliśmy wcześniej- na piętrze można oglądać nasze prace
wykonane na zajęciach "Moja przyszłość"
Uczniowie klasy 5 i 6 prezentują je w galerii

20 października klasa "0" oraz klasa "S" odwiedziły Urząd Gminy Głowaczów na zaproszenie pana wójta Stanisława Bojarskiego.

Podobno odwiedziły każdy pokój urzędu... i były obdarowywane cukierkami i czekoladkami.

Tacy petenci to prawdziwe skarby.

P.S.
Następnym razem niech załatwią jakieś ważne sprawy dla nas- chociażby budowa małego Dineylandu... albo jakaś mała autostrada via gmina Głowaczów-Pionki.

Powstaje boisko szkolne.
Czekaliśmy na to wiele lat...

Teraz ma być szersze, z naturalną trawą.
Mamy nadzieję, że będzie też częsciowo chociaż ogrodzone.

Duże zdjęcia z placu budowy w nowym oknie w naszej galerii

Uczniowie klas piątej i szóstej uczestniczący w dodatkowych zajęciach w ramach projektu

MOJA PRZYSZŁOŚĆ
WYRÓWNANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW POPRZEZ DODATKOWE ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE KLUCZOWE

przygotowali wystawę swoich prac na piętrze- można powiedzieć w naszej galerii "Piętro" w szkole.
Zapraszamy wszystkich do oglądania.
P.S.

Brakuje tylko opisu i autorów prac.


Miło nam poinformować, że kolejne kilkaset metrów drogi od Przejazdu do Pionek zostało pokryte nową nawierzchnią!

Może to nie jest najlepsze miejsce na takie informacje jednak z puktu widzenia mieszkańców Przejazdu i innych najbliższych wsi już tak!

Pozostałe 2km ma być systematycznie co 2 lata remontowane co 500m więc już niedługo... i cały odcinek specjalny do Pionek będzie jak nowy.

Powodzenia

13 października był dniem świątecznym
w naszej szkole.
Tego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Nariodowej.

Tym razem prawie wszyscy uczniowie stawili się do szkoły galowo.

Na uroczystej akademii nie zabrakło nie tylko nauczycieli- byli także uczniowie, byli również rodzice

Ale więcej o akademii w naszej galerii.

Kolory jesieni.
Złap jesień w obiektywie aparatu, kredkami lub farbami na kartce papieru, własnymi oczami.
Właśnie nadeszło apogeum jesiennych barw.

Rozpoczęły się prace przy budowie naszego boiska.

Na boisko czekają nie tylko uczniowie naszej szkoły.
Czekają na nie też i absolwenci
i mieszkańcy Cecylówki-Brzózkiej, Marianowa i Przejazdu, nauczyciele.

Zyska na tym nie tylko nasza szkoła ale przede wszystkim jakość lekcji wychowania fizycznego- Dzieciaki będą grały w piłkę nożną jeszcze lepiej niż do tej pory, a letni kurz już nikomu nie będzie przeszkadzał.

Zdjęcie z września 2014r.

2 października również pojechały na wycieczkę klasy 1-3 oraz S do Muzeum Wsi Radomskiej.

Co zwiedziły i jak było pewnie umieścimy na naszej stronie niebawem.

2 października klasa 5 pojechała rowerkami do Królewskich Źródeł.

Pogoda dopisała- klasa stawiła się w komplecie koło leśniczówki w Przejeździe.

Przez puszczę, Augustów, puszczę- dojechaliśmy i wróciliśmy zgodnie z planem.

Na zdjęciu odpoczynek pod wiatą koło Zagożdżonki.

Nasze wspomnienia z rowerku znajdziesz tutaj.

 

1 października odbyło się ślubowanie klasy pierwszej.

Tym razem klasa nie była bardzo liczna, ale brak liczebności nadrobiła za to śmiałością, elokwencją i odwagą.

Uroczysta akademia była bardzo ciekawa- dzieci śpiewały, deklamowały i ... śpiewały wspaniałe piosenki.

Jak zwykle po części artystycznej miało miejsce ślubowanie i przyjęcie w poczet szkoły nowych uczniów.

Wszystko poszło bardzo sprawnie- pani dyrektor Jadwiga Furga pasowała nowych uczniów, a pani Justyna Bojarska-Siębor wręczyła pierwszakom prezenty od pana wójta Stanisława Bojarskiego.

Zgromadzeni rodzice i uczniowie brawami i uśmiechem przyjęli nowych uczniów w poczet gawiedzi szkolnej.

 

Nasza szkoła czeka na boisko z prawdziwego zdarzenia.
Planowana budowa boiska ma się rozpocząć jeszcze w tym roku- można o tym przeczytać na stronie kozienickiego tygodniaka OKO w wydaniu nr 33/2014.

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w projektach edukacyjnych mających na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów.
Projekty te współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej.

W tym roku klasy 5 i 6 przystąpiły do projektu "Moja Przyszłość".

Wkrótce napiszemy wiecej o odbywających sie zajęciach.

MOJA PRZYSZŁOŚĆ
WYRÓWNANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW POPRZEZ DODATKOWE ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE KLUCZOWE

18 września, korzystając z letniej pogody- klasa 4 odbyła lekcję terenową z przyrody.
W naszym dzienniku notowaliśmy wszystko, co dało się zaobserwować podczas tak krótkiego wypadu.

Niestety w domu trzeba było przepisać notatki do zeszytu i zrobić prosty plan naszej wędrówki...

Aktualny wykaz podręczników jest dostępny na naszej stronie!!! Przypominamy.
Możesz go pobrać klikając po prawo na wesrję DOC.

Nowy kalendarz roku szkolnego możesz zobaczyć na stronie MEN:

Kalendarz