Aktualności! zawsze na czasie... zawsze aktualne... zawsze najlepsze...
 
   
 

2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017

aktualności 20017/2018

REGULAMIN PÓŁKOLONII LETNICH


Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...


GMINNY DZIEŃ DZIECKA- GŁOWACZÓW- 30 MAJA 2018r.

GRUNT TO RODZINKA - takie hasło przyświecało nam podczas tegorocznego festynu rodzinnego, który w naszej szkole odbył się 25 maja.
Wszystkich gości powitała p. dyrektor Agnieszka Woźniak, a potem odbyła się część artystyczna, którą rozpoczęły najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I.
Następnie zaprezentowali się uczniowie z kl. III, V i VI. Po obejrzeniu występów nastąpiła część sportowo-rekreacyjna festynu. Zatem nie mogło zabraknąć konkursów sportowych, w których brali udział nie tylko uczniowie, lecz także rodzice. Dodatkowymi atrakcjami były: loteria fantowa, malowanie twarzy, fotobudka. Ciała pokrzepialiśmy kiełbaskami z grilla, kawą, herbatą i sokami,
a wata cukrowa, którą własnymi rękoma kręciła nasza pani dyrektor oraz słodycze pieściły nasze podniebienia . Ponadto, dzięki uprzejmości pana Adama Gizickiego, wszyscy mogliśmy przejechać się konną bryczką.
Dziękujemy naszym sponsorom: Przedsiębiorstwu Tatro-Bet i panu Grzegorzowi Szewczykowi, Manufakturze Słodyczy "Karmelowa Pokusa" Beaty Malec, sklepowi spożywczemu
pana Wojciecha Bojarskiego oraz Radzie Rodziców przy naszej szkole, bez których zorganizowanie takiej imprezy nie byłoby możliwe.
Dziękujemy też licznym gościom za przybycie: mamom, tatusiom, babciom, dziadkom oraz dzieciom za stuprocentową frekwencję w tym dniu, bo przecież wszyscy wiemy, że najlepiej jest,
gdy rodzina jest pełna. Do zobaczenia za rok, gwarantujemy, że również atrakcji nie zabraknie.
P.S.
Nawet w Kozienicach o nas mówią... :)
To był "znów" nietradycyjny dzień w naszej szkole.
Właściwie to nasza szkoła tym razem stała się centrum motoryzacji (przez jakieś 60 min.) południowego Mazowsza.
Na ostatniej godzinie lekcyjnej uczniowie, nauczyciele i panie woźne mieli okazję zapoznać się z najnowszą techniką motoryzacyjną.
Oglądaliśmy, a właściwie podziwialiśmy dwa samochody z napędem elektrycznym: BMW I3 oraz Tesla Model X.

To było jak lądowanie UFO albo coś w tym rodzaju. Wszyscy z zapartym tchem oglądali,
a co najważniejsze, również mogli wejść do środka, przejechać się kawałek...
Szczególnie model Tesla zrobił większe wrażenie, nie tylko ze względu na swoje gabaryty. Wrażenia z jazdy na pewno pozostaną na długo. W końcu jest to światowa czołówka aut
w pełni elektrycznych.

Tesla Model X kosztuje około 500000 zł (0,5mln)...
Gdyby ktoś był zdecydowany to proponujemy od razu do sklepu:
https://www.tesla.com/modelx
(koszulka z logo Tesla gratis)

7 maja, zgodnie z planem, zgromadzone na placu szkolnym przez mieszkańców elektrośmieci zostały odebrane przez specjalistyczną firmę. Możemy powiedzieć, że akcja
"Szkole pomagamy i świat oczyszczamy''-zakończyła się sukcesem.

27 kwietnia odbył się uroczysty apel
z okazji uchwalenia 3 maja 1791 roku ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Uchwała ta jest znana pod potoczną nazwą Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy 5 przedstawili krótką historię działań doprowadzajacych do uchwalenia konstytucji.

Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

A o trudnej drodze do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przypomina gazetka szkolna na parterze naszej szkoły.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2018 za nami.

Teraz juz tylko czekamy na wyniki

24 kwietnia w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Profilaktyki Uzależnień organizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pod patronatem Wójta Gminy Glowaczów Pana Grzegorza Józefa Małaśnickiego.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół z terenu gminy Głowaczów w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV - VI oraz VII, II i III gimnazjum. Naszą szkołę odwiedzili w tym dniu także dyrektorzy szkół w Brzózie, Głowczowie i Ursynowie, Pani Justyna Bojarska Siębor (pełnomocnik Wójta ds Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), członkowie GKRPA,
dzielnicowy Pan Grzegorz Bartosiewicz oraz opiekunowie przybyłych na konkurs uczniów.
Po części konkursowej wszyscy obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. "Planety nadziei"
w wykonaniu uczniów klasy V i VII naszej szkoły. Na zakończenie przewodnicząca GKRPA
Pani Marzena Rusinek wręczyła zwycięzcom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ksiązki i Praw Autorskich.

Dzień ten został ustanowiony po raz pierwszy w 1995 r. przez UNESCO i ma na celu promowanie czytelnictwa. My także pamiętaliśmy o tym, jak ważne jest czytanie książek i, aby przybliżyć ten dzień naszym uczniom, urządziliśmy godzinę czytania w oddziale przedszkolnym oraz w kl. I i III.
W rolę lektorów wcielili się uczniowie kl. VII. Na zakończenie zajęć maluchy pomalowały ilustracje związane z ich ulubionym światem bajek. Zachęcamy wszystkich, przynajmniej dziś, do zatrzymania się na chwilę i sięgnięcia po ulubioną lekturę.

Na pewno
u każdego znajdzie się jakieś czytadło, a jeśli nie., zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki.

W dniu 16 kwietnia odbyła się VI już edycja gminnego konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Brzózie.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas VI i VII, wyłonionych na drodze eliminacji szkolnych, z terenu gminy Glowaczów. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Kapusta kl. VII, Mikołaj Kutyła i Nikodem Kutyła, uczniowie klasy VI.

Zwycięzcą konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, został Piotr Kapusta.

 

Zabawa, muzyka, rozrywka...

 

Nałogom mówię NIE!

Pod takim hasłem 12 kwietnia w naszej szkole odbyła się pogadanka, którą poprowadził dzielnicowy KP,
pan Grzegorz Bartosiewicz.
Uczniowie kl. V, Vi, VII obejrzeli także filmy edukacyjne przestrzegające przed sięganiem po: papierosy, alkohol, narkotyki i dopalacze. Taka forma edukacji
z pewnością da dzieciom dużo do myślenia, czy warto sięgać po "zakazany owoc".

Nasza szkoła zgłosiła się do akcji ekologicznej ''Szkole pomagamy i świat oczyszczamy''.
"Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy" to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zacznijmy już teraz gromadzić zużyty sprzęt elektryczny.

W odpowiednim czasie ogłosimy zbiórkę w szkole.

 

W ramach projektu edukacyjnego "Bezpieczny dom" uczniowie klas III-VII gościli 19 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Od pracownika straży, który przeprowadził z uczniami pogadankę, dzieci dowiedziały się
o zagrożeniach życia jakie czyhają na nich w domu. Prelekcję uatrakcyjniły filmy edukacyjne. Dzieci miały też możliwość obejrzenia wozów strażackich i zapoznania się z ich wyposażeniem.
Cała wycieczka możliwa była dzięki uprzejmości Pana Wójta, który udostępnił nam autobus szkolny,
za który serdecznie dziękujemy.


Podziękowania kierujemy także do Pana Andrzeja Marchewki, taty naszych uczniów, który zaprosił nas do swojego miejsca pracy. Dziękujemy!

7 lutego 2017r byliśmy na kuligu.
20 marca 2018 również byliśmy na kuligu.
I oby nie było tak, że 7 kwietnia 2019r też będziemy na kuligu...
Bo to już by się stało tradycją.

Przypominamy jak było rok temu:

A jak było w tym roku?

zobacz na naszym profilu FB,

12 marca 2018r. w Kozienicach odbył się XXXV Mały Konkurs Recytatorski.

Na deskach kozienickiego Domu Kultury nasze dwie uczennice zaprezentowały swoje umiejętności. Lena Ogonek z oddziału przedszkolnego wyrecytowała wiersze: "Krowie łatki" Katarzyny Wójkowskiej oraz "Zakochana żaba" Tadeusza Śliwiaka, natomiast Klaudia Murawska z kl. I "Przyjęcie" Doroty Gellner oraz "Niespodzianka" Ludwika Jerzego Kerna. Obie dziewczęta otrzymały wyróżnienia na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy!

Wiecej o konkursie na nasym profilu FB

 


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - MARZEC 2018

W poniedziałek 5 marca 2018r w PSP w Cecylówce-Brzózkiej zorganizowany został koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia
w Kozienicach.
Młodzież wraz ze swoimi nauczycielami -Panami Mateuszem Skórkiewiczem
i Patrykiem Walczakiem przyjechała na zaproszenie Pani dyrektor Agnieszki Woźniak. Wydarzenie otworzyli chłopcy z naszej szkoły prezentując krótki program artystyczny dla kobiet i o kobietach. Następnie Pani dyrektor Agnieszka Wożniak powitała przybyłych na uroczystość gości:
wójta Gminy Głowaczów Pana J. Grzegorza Małaśnickiego, sekretarza Gminy Pana Piotra Kozłowskiego oraz wszystkie przybyłe na uroczystość Panie. W dalszej części wysłuchaliśmy koncertu zespołu perkusyjnego, cygańskiego
i folkowego. Solo zaprezentował się Nikodem Woźniak grając utwór Abby "Money, Money, Money" oraz Michał Bielenda wykonując na skrzypcach Tango "Gdy tańczę z tobą" przy akompaniamencie N. Woźniaka. Cała zgromadzona widownia świetnie się bawiła i nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Na koniec Pan wójt podziękował za zaproszenie na tak miłą uroczystość i złożył życzenia wszystkim kobietom.

Po koncercie wszyscy goście, młodzież
i nauczyciele zostali zaproszeni na kawę
i ciasto ufundowane przez Radę Rodziców.


15 lutego uczniowie kl. V wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego - p. Justyną Grosiak i panią Dyrektor pojechali do Lipy, aby uczcić 154 rocznicę bitwy oddziału powstańczego z wojskami carskimi.


Dzieci złożyły wiązankę pod pomnikiem powstańców oraz zapaliły znicze.
Po uroczystości oficjalnej z udziałem władz gminy, leśników, strażaków, księdza i lokalnej ludności było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zima wciąż trwa i właśnie o tym przypomina.

Może warto uzupełnić nasz karmnik?
A czy Ty masz swój karmnik na podwórku?
Dla przypomnienia polecamy nasze dawne karmniki

P.S.
Dziekujemy za kopę ziarna do szkolnego karmnika :)

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego czworo uczniów naszej szkoły: Martyna Marchewka, Bartosz Nowak, Kacper Chrost i Dawid Skiba
jako wolontariusze wzięło udział w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było pozyskanie środków
dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Wolontariusze kwestowali przed kościołem w Cecylówce-Brzózkiej
i łącznie uzbierali 1550,92 zł.
Przedstawienia jasełkowe są od wieków wpisane w tradycję chrześcijańską i wciąż chętnie oglądane.
14 stycznia 2018r. w parafialnym kościele
w Cecylówce-Brzózkiej dzieci w jasełkach
pt. "Światłość w ciemności świeci"
przypomniały biblijne wydarzenia związane
z narodzeniem Pana Jezusa.

W role aktorów wcielili się uczniowie od "zerówki"
do kl. VII. Niewiele osób wie, że prekursorem
szopki
i jasełek był św. Franciszek, dlatego też w naszym przedstawieniu pojawiła się ta osobowość, którą zagrał uczeń kl. VII - Dawid Skiba.
Towarzyszyła mu św. Klara, a w tej roli wystąpiła Kasia Bociarska z kl. III.
W rolach głównych: Józefa i Maryi wystąpili Kacper Nowakowski i Natalia Zielińska z kl. V.

Pozostali uczniowie zagrali role aniołków, zwierząt, pasterzy i dzieci.
Bajkowym bohaterem był koziołek Matołek, którego pięknie odtworzyła Emilia Sygocka
z kl. V.
Treści słowne scenariusza komponowały się
z melodyjnymi i miłymi dla ucha pastorałkami.

20 grudnia odbyła się już IV gminna wigilia w Głowaczowie.
I jak co roku na straganach świątecznych można było nabyć stroiki i ozdoby świąteczne. Nasz stragan uginał się od wyrobów rękodzieła. Były też tradycyjne kolędy, łamanie opłatkiem.
Niespodzianki od Mikołaja i wiele innych atrakcji.
No i była też atmosfera- specjalna atmosfera przedświąteczna. Dodatkowo podgrzewana przez przenośne piecyki.

Do zobaczenia za rok!
Co robi teraz Święty Mikołaj? Gdzie mieszka? Czy zdąży zapakować wszystkie prezenty? Lepiej niech nie pakuje tym razem żadnej rózgi!

zdążył!


20 listopada w ZSO w Brzózie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu
z SKO
. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: plastycznej pt. " Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą" oraz testowej pod hasłem "Zaprzyjaźnij się z pieniędzmi i bankami, a będziesz bogatym człowiekiem", która polegała na wykazaniu się wiedzą z zakresu historii pieniądza
i bankowości. W kategorii plastycznej Katarzyna Bociarska, ucz. kl. III zdobyła
III miejsce, a Igor Cieślakowski, ucz. kl. V wyróżnienie. Natomiast w teście wyróżnienia zdobyli: Kacper Nowakowski
i Igor Cieślakowski, uczniowie kl. V. Gratulujemy.
Justyna Grosiak


Z okazji zbliżającego się jutro Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W czasie apelu klasa V pod kierunkiem pani Mirosławy Drab zaprezentowała krótki program artystyczny. Przypomniano historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj, śpiewano pieśni patriotyczne, deklamowano wiersze. Z tej okazji również zrobiono kotyliony, które nasi uczniowie dumnie prezentowali.
A tak było na ognisku 29 września...

Przypominamy w ogromnym skrócie obrazkowym historię naszej szkoły.
Tak, tak... To już kawał czasu. Kliknij na obrazek aby powiększyć.
 

"Podróże kształcą" - wiedzą o tym wszyscy w szkole w Cecylówce-Brzózkiej i dlatego 24 października 2017r dzieci ze szkoły pojechały na kolejną już w tym roku wycieczkę.

Tym razem do Radomia. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyli rodzice. Najpierw wszyscy obejrzeli w Teatrze Powszechnym mądre, dowcipne i barwne przedstawienie pt. "Kopciuszek". Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Radomskiej. W Muzeum uczniowie brali także udział w zajęciach edukacyjnych. Temat lekcji dla dzieci starszych to "Od ziarenka do bochenka" a dla dzieci młodszych - "Gałganiane zabawki". Wszyscy uczestniczyli w zajęciach praktycznych - część dzieci upiekła pyszne bułeczki a inni samodzielnie zrobili bardzo sympatyczne laleczki.
Nagrodą za aktywny udział w zajęciach była wizyta w McDonaldzie.
Organizatorem wyjazdu była p. Marianna Piwarska. Wszyscy stwierdzili, że na takie wycieczki należy jeździć jak najczęściej.

Dnia 16 października 2017r uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cecylówce-Brzózkiej z nauczycielami i rodzicami pojechali na wycieczkę do Częstochowy.
Sponsorem wyjazdu był ks. Jerzy Dziułka. Była to nagroda dla tych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". 16 października to dzień wyboru papieża Polaka Jana Pawła II - w tym roku wypada 39 rocznica . Wszyscy wzięli udział we mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej-Królowej Polski , a następnie dzieci złożyły swoje własnoręcznie wykonane różańce w Kaplicy Matki Bożej. Zwiedziliśmy Muzeum 600-lecia Jasnej Góry, Skarbiec, wały i Drogę krzyżową. Każdy miał możliwość kupienia sobie pamiątki. Pogoda nam dopisała, więc nie zabrakło także lodów. Zadowoleni wróciliśmy do domów.

 
13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.
Dzień ten jest zwyczajowo nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, przygotowana w większości przez uczniów klasy III. Odbyło się także pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Cecylówce-Brzózkiej dzieci z klasy pierwszej. To był bardzo miły dzień w naszej szkole. Chwile takie jak pasowanie na ucznia być może zostaną zapamiętane na ...któż to wie!
Kwiaty, życzenia. Wszystko trwało tak krótko ale jakże przyjemnie.
Przedstawienia przygotowały panie Joanna Strzelczyk i Marianna Piwarska.

Dzień Papieski w parafii Matki Boskiej Anielskiej
w Cecylówce-Brzózkiej

"Idźmy naprzód z nadzieją" - pod takim hasłem obchodziliśmy
8 października
w Kościele katolickim tegoroczny Dzień Papieski.
Uczniowie PSP w Cecylówce-Brzózkiej nie zapomnieli
o żywym wciąż dziele
Ojca świętego Jana Pawła II i tego dnia w kościele parafialnym przybliżyli wiernym postać wielkiego Polaka.
Występ dzieci uatrakcyjniła prezentacja multimedialna.
Dzieci w programie artystycznym przypomniały jakże znamienne słowa Jana Pawła II, że "miarą człowieka nie jest wiedza,
lecz miłość" i sposób postępowania wobec innych ludzi:
rodziców, kolegów, koleżanek, kolegów, nauczycieli, sąsiadów....
Poprzez tegoroczny Dzień Papieski dzieci promowały chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą
i świadkiem jest Jan Paweł II. "Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasze modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość
będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się nadziei może sprzeciwiać", tak wołał nasz papież 18 czerwca 1983 roku w Częstochowie.


Nad całością programu artystycznego czuwały: Justyna Grosiak, Marianna Piwarska i Nina Brodowska-Wojdak.

Justyna Grosiak, nauczyciel
w PSP Cecylówce-Brzózkiej